zdjęcie do artykułu - Rewitalizacja Bydgoszcz

18 milionów zł na rewitalizację w Bydgoszczy

Komunalna spółka ADM przeznaczy około 18 mln na inwestycje i remonty. Zaplanowano między innymi rewitalizację budynków w Starym Fordonie oraz na Okolu, Wilczaku i Szwederowie. Kolejne kamienice zyskają nowe elewacje. Inwestycje prowadzone będą w oparciu o środki unijne pozyskane na Gminny Program Rewitalizacji.

W Wielkiej Brytanii brakuje 5 mln mieszkań

W skład projektu wchodzi między innymi kompleksowa modernizacja 7 budynków w Starym Fordonie. W ramach zadania zaplanowano remonty elewacji i dachów, wzmocnienie konstrukcji budynków i docieplenie ścian. Wymienione zostaną instalacje sanitarne i elektryczne, stolarka okienna i drzwiowa. Pięć obiektów zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Planowane zakończenie projektu ma nastąpić za dwa lata.

Polski deweloper buduje w Edynburgu

Inwestycje planowane są również na Okolu, Wilczaku i Szwederowie. W oparciu o ośrodki unijne rozpocznie się przebudowa i remont ośmiu nieruchomości, w których funkcjonować będą mieszkania pod najem socjalny. Nastąpi również odnowienie elewacji kamienic, co poprawi estetykę kilku kolejnych ulic. Zlikwidowane zostaną  piece kaflowe, a nieruchomości podłączone będą  do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz