Zdjęcie do tekstu - Bazar na Placu Szembeka

Bazar na Placu Szembeka

Należący do najstarszych warszawskich targów – bazar na Placu Szembeka – zlokalizowany jest w dzielnicy Praga-Południe. Początki handlu na tym terenie to rok 1944. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można usłyszeć gwarę warszawską i zobaczyć resztki folkloru miasta. Handluje się tu artykułami AGD, spożywczymi, metalowymi, odzieżą, kosmetykami.

Plac Szembeka – ul. Grochowska / Kordeckiego / Zaliwskiego

Sprawdź również ofertę ogłoszenia na Gethome.pl.

Ocena Redakcji Immodi

Bazar na Placu Szembeka to kolejne fajne miejsce do zrobienia zakupów na warszawskiej Pradze. W porównaniu do innych targowisk, nie znajdziemy tu jednak dużej ilości towarów. Niemniej warto odwiedzić to miejsce, by poznać koloryt praskiej strony Wisły.

Sprawdź również pozostałe bazary w Warszawie:

Grochów nazywany jest przez mieszkańców “stolicą Polski”. Gocław to pierwsze warszawskie osiedle, na którego projekt rozpisano międzynarodowy konkurs architektoniczny. Na Kamionku wybierano królów. Elitarna Saska Kępa to przede wszystkim nietuzinkowa architektura i raj dla podniebienia z przytulnymi knajpkami, cukierniami i herbaciarniami. Co warto zobaczyć na Pradze-Południe na blogu Gethome.pl – sprawdź koniecznie, jakie miejsca warto odwiedzić.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz