Zdjęcie do tekstu - Bazar Różyckiego

Bazar Różyckiego

Najstarszy i najsłynniejszy targ znajduje się po prawej stronie Wisły, w dzielnicy Praga-Północ. Co ciekawe, działa od końca XIX wieku. W latach powojennych można tu było nabyć towary niedostępne w państwowych sklepach, dzięki czemu bazar zyskał niezwykłą sławę, sięgającą daleko poza granice administracyjne miasta. Dziś kupimy tu praktycznie wszystko, od warzyw po suknie ślubne.

Bazar Różyckiego – ul. Targowa 54

Sprawdź również ofertę ogłoszeń na Gethome.pl.

Ocena Redakcji Immodi

Pomimo ciekawej historii i lokalizacji, Bazar Różyckiego, zwłaszcza na tle innych warszawskich targowisk, nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Naprawimy tu zegarek, kupimy warzywa i owoce, przyjrzymy się wspomnianym sukniom ślubnym, jednak bez gwarancji, że wpiszą się one w najnowsze trendy. Warto jednak odwiedzić to miejsce, przez wzgląd na historię.

Sprawdź również pozostałe bazary w Warszawie:

Artystyczna, niebezpieczna, prawdziwa. Choć w opinii mieszkańców, Praga-Północ różnie jest określana, bez wątpienia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic stolicy. Od kilku lat Praga zyskuje miano miejsca, w którym bije kulturalne serce stolicy. Liczne galerie, sklepiki z autorskimi produktami, kluby i kafejki – to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje dzielnica. W weekend przyjeżdżają tu imprezowicze z całej Warszawy, by bawić się w klubach stworzonych w postindustrialnych wnętrzach. Co warto zobaczyć na Pradze-Północ na blogu Gethome.pl – sprawdź.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz