Zdjęcie do tekstu - Ceny kawalerek

Ceny kawalerek

Kawalerka to potoczne określenie najmniejszej odmiany lokalu mieszkalnego, składającego się z jednego pokoju (z aneksem kuchennym). Z uwagi na niewielki metraż lokal przeznaczony jest przede wszystkim dla osób nieposiadających rodziny – zasadniczo dla jednej lub dwóch osób. Ceny kawalerek są zależne od wielu czynników. Sprawdź, jakich.

Ceny kawalerek

Małe lokale do 40 m kw. to typowo inwestycyjny produkt, który bardzo dobrze się sprzedaje. Ostatnimi czasy, dużo osób jest zainteresowanych zakupem kawalerek, głównie w celach inwestycyjnych np. pod wynajem. To bardzo dobre rozwiązanie w dużych aglomeracjach czy miastach akademickich. 

Ceny kawalerek będą się różnić, w zależności od lokalizacji czy standardu wykończenia. Najdroższe kawalerki znajdziemy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu. Nieco mniej zapłacimy za nie w Szczecinie, Katowicach czy Łodzi. 

Kawalerka jako inwestycja

Mimo iż, ceny nieruchomości wzrosły, nadal inwestycja w lokale na wynajem jest opłacalna. Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że coraz częściej to właśnie w ten sposób inwestujemy swój kapitał. Do tego obecny poziom stóp procentowych wpływa na tańsze kredyty.

Interesują Cię oferty mieszkań jednopokojowych?

Sprawdź ofertę Gethome.pl – oferty bez duplikatów:

  • Kawalerki na sprzedaż Warszawa – ponad 1500 ofert
  • Kawalerki do wynajęcia Warszawa – ponad 300 ofert

Kupno nieruchomości ma wiele zalet. Jest przede wszystkim dobrą i bezpieczną inwestycją. Ceny mieszkań zmieniają się wolniej, niż ceny akcji, walut, złota czy udziałów w funduszach inwestycyjnych. Okres zwrotu uzależniony jest od wiedzy na temat rynku nieruchomości i dokładnego studiowania ofert przez inwestora. Zwykle w długim okresie – ponad 10 lat, daje większe zwroty niż obligacje bankowe czy lokata.

Ocena redakcji Immodi

Zakup kawalerki w celach inwestycyjnych jest dobrą alternatywą dla lokowania środków. Ważne jest jednak by o takiej „lokacie” myśleć długofalowo, tak by poniesione nakłady na wykończenie i aranżację mieszkania zdołały nam się zwrócić. Wybór odpowiedniego mieszkania i lokalizacji z pewnością przyniesie oczekiwane zyski.

Przeczytaj również:

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz