Zdjęcie do tekstu - Domowa spiżarnia

Domowa spiżarnia

Domowa spiżarnia to przydatne i niezwykle funkcjonalne pomieszczenie, które odpowiednio urządzone może służyć przez lata, ułatwiając przechowywanie sprzętu kuchennego, żywności czy innych przedmiotów codziennego użytku.

Domowa spiżarnia, czyli pomieszczenie przeznaczone do przechowywania produktów żywnościowych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób planujących budowę domu czy aranżację mieszkania. Jak ją urządzić? Sprawdź.

Po co spiżarnia?

Na półkach domowej spiżarni możemy przechowywać wszelkiego rodzaju żywność – np. przetwory przygotowane w sezonie letnim. Takie pomieszczenie doskonale sprawdzi się również jako miejsce do przechowywania zapasów – makaronu ryżu, cukru, konserw . W chłodzie dobrze przechowywać również warzywa i owoce, a także ciasta, wędzonki czy karmę dla zwierząt. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz przechowywać także akcesoria i sprzęty kuchenne, z których nie korzystasz na co dzień. Jeden z kątów nada się również do przetrzymywania mopów, szczotek czy chemii gospodarczej – pamiętaj jednak, by nie miały one kontaktu z produktami spożywczymi.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości? Poznaj unikalną ofertę osiedle lecha kielce – atrakcyjne położenie i konkurencyjna cena to nie jedyne zalety tej inwestycji.

Osobne pomieszczenie

Domowa spiżarnia w piwnicy czy komórce lokatorskiej to bardzo popularne rozwiązanie wśród właścicieli mieszkań. Zarówno piwnica w bloku, jak i komórka lokatorska – mają zazwyczaj nie więcej niż kilka metrów kwadratowych. Jednak nawet tak małą powierzchnię można urządzić w niezwykle funkcjonalny sposób, zyskując dodatkowe miejsce do przechowywania. Doskonale sprawdzą się w takim przypadku metalowe regały, najlepiej z regulowanymi półkami. Są trwałe, stabilne i łatwe do utrzymania w czystości. Większe przedmioty można trzymać bezpośrednio na półkach, mniejsze w specjalnych koszach, które często są dostępne w komplecie z regałem, ale można je również kupić osobno. 

Spiżarnia w osobnym pomieszczeniu ma jednak kilka wad. Pierwszą z nich jest umiejscowienie – niejednokrotnie osobne spiżarnie mieszczą się daleko od kuchni, co wiąże się z koniecznością ciągłego pokonywania dystansu. Takie rozwiązanie wymaga również zagospodarowania odrębnego pomieszczenia, co niestety nie zawsze jest możliwe.

Domowa spiżarnia w kuchni

Jedną z najważniejszych zalet aranżacji domowej spiżarni w kuchni, jest funkcjonalność.  Wszystko dostępne jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli wykorzystasz nowoczesne systemy przechowywania, wszystkie kuchenne produkty znajdziesz bez trudu i konieczności przemieszczania się do osobnego pomieszczenia. Takie systemy są łatwe do zamontowania, co również jest niezwykle istotne. Spiżarnia w kuchni sprawdzi się nawet w małych mieszkaniach. To zdecydowana i niepowtarzalna zaleta.

Przeczytaj również: Balkon – aranżacja.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz