Zdjęcie do tekstu - Drzwi - jakie wybrać?

Drzwi – jakie wybrać?

Zarówno w trakcie budowy domu, jak i podczas remontu – prędzej czy później przychodzi czas na wybór drzwi. I choć ofert w popularnych sklepach remontowo-budowlanych i salonach sprzedaży nie brakuje, wybór tych odpowiednich stanowi nie lada wyzwanie. Drzwi – jak wybrać te odpowiednie? Podpowiadamy.

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć różną klasę. Od tego, jakie zostaną zamontowane, zależy bezpieczeństwo i spokój domowników – a w końcu na tym zależy nam najbardziej.

Dobrze dobrane drzwi to gwarancja spokoju na długie lata. Podobnie jest w przypadku dewelopera – mieszkanie zakupione od sprawdzonego i wiarygodnego inwestora, jak np. maren development, to bezpieczny zakup na całe życie.

Drzwi zewnętrzne

Wybór drzwi zewnętrznych w dużej mierze zależy od oczekiwań i preferencji właściciela domu. Jedni stawiają na wysoką jakość wykonania, inni – na estetykę i nowoczesny design. Jedno jest jednak pewne, drzwi zewnętrzne powinny chronić przed zimnem i być skuteczną barierą dla włamywaczy. Jakie powinny być idealne drzwi zewnętrzne?

  • wytrzymałe i stabilne,
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne,
  • o wysokim współczynniku izolacji termicznej i akustycznej,
  • o niskim współczynniku przenikania ciepła,
  • o niskim współczynniku rozszerzalności termicznej,
  • łatwe w montażu,
  • solidnie wykończone.

Drzwi wewnętrzne

Montaż drzwi wewnętrznych to jedna z ostatnich prac wykończeniowych. Nie należy jednak podchodzić do ich wyboru bez dokładnej analizy naszych potrzeb i co najważniejsze – stylu pozostałej części domu. Drzwi wewnętrzne powinny bowiem pasować do wnętrza tak, aby tworzyło ono spójną całość. Chodzi tu nie tylko o kolor, ale także o materiał wykonania i elementy ozdobne. Tu również powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odporność na uszkodzenia, łatwość montażu czy wytrzymałość. Dobrze dobrane drzwi będą w końcu służyły przez długie lata, zapewniając przy tym bezpieczeństwo domowników.

Może Cię zainteresować: Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz