Zdjęcie do tekstu - Filozofia hygge we wnętrzach

Filozofia hygge we wnętrzach

Kalendarzowa zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią obniżona temperatura i opady atmosferyczne. Ciepłe i słoneczne dni powoli odchodzą w zapomnienie, ustępując miejsca chłodnym i rześkim wieczorom. W jaki sposób przygotować mieszkanie na nadejście zimy? Duńska filozofia hygge sprawi, że nasze wnętrza zyskają na przytulności. W tym artykule sprawdzisz, jak zamieszkać modnie i wygodnie, odnajdując swój klucz do szczęścia.

Hygge, czyli wygoda

Hygge to duńska filozofia szczęścia, opracowana przez Meika Wikinga, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu również w naszym kraju. Proste patenty, umożliwiające celebrację drobnych przyjemności idealnie sprawdzą się podczas zimowych chłodniejszych wieczorów. Mieszkanie urządzone w stylu hygge ma sprawić, że poczujemy się w nim bezpiecznie, komfortowo i dobrze, nawet podczas zawieruchy, jaka będzie panowała za oknem. Jak sprawić, by nasze mieszkanie zyskało na przytulności? Jakie są główne zasady filozofii hygge?

  • stonowane kolory (biel, beż, szarość, błękit)
  • naturalne materiały (drewno, wełna, skóra)
  • światło (idealnie sprawdzą się różnego rodzaju świece i lampiony)
  • dodatki (puchate pledy, ciepłe koce)

To tylko niektóre podstawy, na jakich bazuje duńska filozofia szczęścia. Najważniejsze jest jednak odpowiednie nastawienie – umiejętność celebracji czasu spędzonego z najbliższymi czy cieszenia się nawet z najmniejszych rzeczy. Nic dziwnego, że Duńczyków uznaje się za najszczęśliwszych ludzi na świecie. Ich styl życia jest świadomym oderwaniem od codziennego stresu, który znajduje odzwierciedlenie również w wyposażeniu wnętrz.

Aby wprowadzić klimat hygge do swojego mieszkania nie musisz wprowadzać od razu wielkich zmian. Kluczową rolę odegrają dodatki – puchaty dywan czy wykładzina, miękkie poduszki, koce i pledy o grubych splotach, lampy dające ciepłe światło, kwiaty, świeczki a także sentymentalne pamiątki – i wnętrze w stylu hygge gotowe. Wyobraź sobie jesienny wieczór z ulubioną książką i kubkiem ciepłej herbaty bądź kawy – to właśnie jest szczęście. 

Sprawdź również ogłoszenia w Gethome mieszkań na sprzedaż na warszawskim chrzanowie.

Hygge w miejscu pracy

Filozofia hygge jest na tyle uniwersalna, że jej zasady można zastosować niemal w każdym miejscu i w każdej sytuacji – nawet w pracy. Jak sprawić, by nasze biuro stało się dla nas komfortowe i wygodne?

  • work-life balance – zachowanie właściwych proporcji między pracą a życiem prywatnym
  • przyjazne otoczenie – odpowiednie światło, sentymentalne dodatki jak ramka z ulubionym zdjęciem
  • optymizm – pozytywne nastawienie to według Duńczyków klucz do szczęścia

Zima nie musi kojarzyć się z nudą, szarością i monotonią. Wystarczą proste triki, by nasze mieszkania zyskały na przytulności.

Przeczytaj również inny nasz artykuł: Jakie wakacyjne pamiątki warto przywozić z podróży?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz