Wieża Eiffla w Paryżu

Francja – atrakcje turystyczne

Francja większości z nas kojarzy się z paryską Wieżą Eiffla, nic w tym dziwnego, ponieważ metalowa konstrukcja pojawia się na większości francuskich pocztówek. Stolica Francji to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, ale Francja ma jeszcze wiele miejsc do odkrycia.

Paryż – główne atrakcje

Turkusowe wody Lazurowego Wybrzeża

Lazurowe Wybrzeże – region położony nad Morzem Śródziemnym w południowo-wschodniej Francji ukazuje zupełnie inne oblicze kraju. Stolica Côte d’Azur – Nicea, została założona przez Greków, a jej nazwa pochodzi od greckiej bogini zwycięstwa Nike. Miasto posiada burzliwą historię, a z tego powodu oferuje turystom prawdziwy miks kulturalny. W Nicei zobaczycie ogrom zabytków, piękne turkusowe wody i szerokie plaże. Pisząc o Lazurowym Wybrzeżu, nie można nie wspomnieć o słynącym z Festiwalu Filmowego Cannes. Każdego roku do nadmorskiego miasteczka przyjeżdżają największe gwiazdy światowego kina. Z dala od Nicei znajduje się jeszcze jedno bardzo dobrze znane miasteczko Saint-Tropez. Saint-Tropez upodobali sobie milionerzy i gwiazdy kina, stąd w starym porcie miasteczka nie brakuje luksusowych jachtów. Będąc w portowym miasteczku koniecznie, powinniście odwiedzić cytadelę na wzgórzu, z której zobaczycie malowniczą panoramę miasta.

Portowe miasta Normandii 

Region w północnej Francji położony nad kanałem La Manche na stałe zagościł w turystycznych przewodnikach. Normandia zawdzięcza swoją nazwę przybyłym ze Skandynawii Normanom. Honfleur to małe portowe miasteczko cieszące się popularnością wśród turystów, słynie z urokliwych kamienic i doskonałych muli. Kolejnym malowniczym miejscem Normandii są Klify w Etretat. Wystające z wody klify ściągały do miasteczka francuskich malarzy już w XIX wieku. Miłośnicy ryb i owoców morza koniecznie powinni odwiedzić Targ Rybny w Trouville-Sur-Mer.

Francuskie góry – Alpy i Pireneje

Miłośnicy górskich trekkingów zapewne słyszeli o bajecznych szlakach francuskich Pirenejów. Zaletą gór oddzielających Francję od Hiszpanii jest brak tłoku na górskich drogach, większość turystów wybiera Alpy. Chętnie odwiedzanym miasteczkiem jest Lourdes, do którego przybywają pielgrzymi z całego świata. Cauterets to miejsce, które pokochają miłośnicy źródeł termalnych. Miasteczko otoczone górami od XIX wieku jest popularnym uzdrowiskiem. Cauterets to też doskonała baza wypadowa, z której dojdziecie do Jeziora Gaube i wodospadu w Parku Narodowym Pirenejów.

Naturalnie do francuskich atrakcji należą znane na całym świecie Alpy z najwyższym szczytem Mont Blanc. Latem górołazów przyciągają alpejskie krajobrazy, zimą doskonałe stoki narciarskie.

Więcej ciekawostek dotyczących Francji znajdziecie na blogu MojaPodróż.blog

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz