Wieża Eiffla w Paryżu

Francja – atrakcje turystyczne

Francja większości z nas kojarzy się z paryską Wieżą Eiffla, nic w tym dziwnego, ponieważ metalowa konstrukcja pojawia się na większości francuskich pocztówek. Stolica Francji to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, ale Francja ma jeszcze wiele miejsc do odkrycia.

Paryż – główne atrakcje

Turkusowe wody Lazurowego Wybrzeża

Lazurowe Wybrzeże – region położony nad Morzem Śródziemnym w południowo-wschodniej Francji ukazuje zupełnie inne oblicze kraju. Stolica Côte d’Azur – Nicea, została założona przez Greków, a jej nazwa pochodzi od greckiej bogini zwycięstwa Nike. Miasto posiada burzliwą historię, a z tego powodu oferuje turystom prawdziwy miks kulturalny. W Nicei zobaczycie ogrom zabytków, piękne turkusowe wody i szerokie plaże. Pisząc o Lazurowym Wybrzeżu, nie można nie wspomnieć o słynącym z Festiwalu Filmowego Cannes. Każdego roku do nadmorskiego miasteczka przyjeżdżają największe gwiazdy światowego kina. Z dala od Nicei znajduje się jeszcze jedno bardzo dobrze znane miasteczko Saint-Tropez. Saint-Tropez upodobali sobie milionerzy i gwiazdy kina, stąd w starym porcie miasteczka nie brakuje luksusowych jachtów. Będąc w portowym miasteczku koniecznie, powinniście odwiedzić cytadelę na wzgórzu, z której zobaczycie malowniczą panoramę miasta.

Portowe miasta Normandii 

Region w północnej Francji położony nad kanałem La Manche na stałe zagościł w turystycznych przewodnikach. Normandia zawdzięcza swoją nazwę przybyłym ze Skandynawii Normanom. Honfleur to małe portowe miasteczko cieszące się popularnością wśród turystów, słynie z urokliwych kamienic i doskonałych muli. Kolejnym malowniczym miejscem Normandii są Klify w Etretat. Wystające z wody klify ściągały do miasteczka francuskich malarzy już w XIX wieku. Miłośnicy ryb i owoców morza koniecznie powinni odwiedzić Targ Rybny w Trouville-Sur-Mer.

Francuskie góry – Alpy i Pireneje

Miłośnicy górskich trekkingów zapewne słyszeli o bajecznych szlakach francuskich Pirenejów. Zaletą gór oddzielających Francję od Hiszpanii jest brak tłoku na górskich drogach, większość turystów wybiera Alpy. Chętnie odwiedzanym miasteczkiem jest Lourdes, do którego przybywają pielgrzymi z całego świata. Cauterets to miejsce, które pokochają miłośnicy źródeł termalnych. Miasteczko otoczone górami od XIX wieku jest popularnym uzdrowiskiem. Cauterets to też doskonała baza wypadowa, z której dojdziecie do Jeziora Gaube i wodospadu w Parku Narodowym Pirenejów.

Naturalnie do francuskich atrakcji należą znane na całym świecie Alpy z najwyższym szczytem Mont Blanc. Latem górołazów przyciągają alpejskie krajobrazy, zimą doskonałe stoki narciarskie.

Więcej ciekawostek dotyczących Francji znajdziecie na blogu MojaPodróż.blog

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *