Garderoba – jak urządzić?

Projektowanie i urządzanie pomieszczenia, w którym będziemy przechowywać ubrania, buty, czy dodatki to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim, musi zawierać takie wyposażenie, które zdecydowanie ułatwi nam organizację i utrzymanie porządku. Idealnym rozwiązaniem będzie garderoba. Pomieści ona znacznie więcej rzeczy niż zwykła szafa, a także będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. Ogromna liczba półek, czy wieszaki zapewniają porządek i wygodne użytkowanie. Warto wspomnieć również o tym, że w tym przypadku to nie metraż jest najważniejszy, a funkcjonalny układ pomieszczenia. 

Funkcjonalna garderoba

Posiadanie takiego pomieszczenia jakim jest garderoba, jest jednym z większych marzeń każdej z pań. Nie musi być ono duże, a dobrze zagospodarowane. Jak największa ilość wbudowanych półek oraz wieszaków wcale nie zabierze dodatkowych centymetrów. Dobrym rozwiązaniem będą również meble skrojone na miarę, które wyróżniają się funkcjonalnością, a także stwarzają wiele możliwości do aranżacji. Warto pamiętać, aby takie meble były głębsze oraz posiadały specjalnie zamontowane drążki na różnych wysokościach. Istnieje wiele sposobów na przechowywanie ubrań. Funkcjonalne systemy porządkowania przestrzeni, pojemniki na kółkach, czy pudełka – zdecydowanie ułatwią nam życie. Świetnym rozwiązaniem będzie szafa na zamówienie, dzięki niej można zagospodarować niemal każdy kąt. Ponadto, aby zaoszczędzić miejsca, warto zastosować przesuwane drzwi. Obowiązkowym wyposażeniem każdej garderoby jest również lustro, które optycznie powiększy przestrzeń. 

Idealne oświetlenie

Funkcjonalna garderoba charakteryzuje się także dobrym rozplanowaniem oświetlenia. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się okno – rewelacyjnie! Wówczas, pomieszczenie ma szansę na wentylację oraz dostęp do naturalnego światła. Niezależnie jednak od tego, czy pomieszczenie jest ciemne, czy posiada okno, należy odpowiednio rozplanować oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem będą halogeny oraz światło punktowe. W zależności od stylu aranżacyjnego wnętrza – dobrym elementem będzie także elegancki żyrandol. Oprócz oświetlenia głównego warto pokusić się również o boczne. Energooszczędne listwy LED, czy te w formie kinkietów, nadadzą odpowiedniego klimatu. 

Nowoczesna garderoba 

Posiadanie małej garderoby nie oznacza, braku miejsca na dodatkową aranżację. Główną rolę odgrywają tutaj elementy dekoracyjne, dzięki którym pomieszczenie staje się przede wszystkim funkcjonalnym pokojem. Tak jak we wcześniej wspomnianym fragmencie lustro to must have! Duża lustrzana tafla powiększa wnętrza, a także pozwala na swobodne przeglądanie się i zestawianie ze sobą poszczególnych części garderoby. W niewielkiej garderobie idealnie sprawdzi się obszerne wiszące lustro. Ponadto warto postawić na subtelne, ciepłe i zbliżone do światła dziennego – oświetlenie. Jeśli chodzi o meble dekoracyjne – w ostatnim czasie bardzo modne stały się miękkie podnóżki oraz pufy. Ogromnym powodzeniem w ostatnich latach cieszy się welur, z którego wykonane są meble m.in. do garderoby. Dzięki nim wnętrze nabierze charakteru oraz stanie się oryginalne. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz