Home office – 3 sposoby na urządzenie biura w domu

W ostatnim czasie home office to dla wielu z nas już codzienność. Efektywna praca zdalna wymaga dużej dozy samodyscypliny, a także dobrej organizacji – zarówno czasem, jak i przestrzenią. Udana aranżacja domowego biura to klucz do sukcesu. Wiele z nas zastanawia się dziś jak stworzyć idealny gabinet do pracy i co zrobić, aby zwykłe biurko komputerowe, stało się idealnym kącikiem do wykonywania naszych obowiązków zawodowych. Jak zatem stanąć na wysokości zawodowych zadań, tym samym cieszyć się pracą w domowym zaciszu? Zdradzamy kilka sposobów na aranżację – więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej. 

  1. Wydziel swoją strefę pracy

Na przestrzeni lat można było zauważyć mocno wyróżniający się trend – wydzielanie konkretnych stref w mieszkaniu. Funkcjonalny układ pomieszczeń jest niezwykle ważną sprawą, która wpływa nie tylko na wygląd lokalu, a przede wszystkim wpływa na komfort i wygodę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie specjalnego miejsca, właśnie, aby stworzyć swój gabinet do pracy. Dzięki temu mamy poczucie odrębności i zyskujemy  znacznie na prywatności. Warto jest zaprojektować i urządzić biuro, według własnych potrzeb i preferencji – to my jesteśmy w stanie zdecydować jakie kolory na nas dobrze wpływają i czy plakaty na ścianie nie będą odwracały uwagi od pracy. 

Domowe biuro powinno być zatem potraktowane jak świątynia kreatywności. Oprócz standardowych mebli jak biurko i krzesło – dobrym pomysłem będzie zakup plannera oraz tablicy korkowej, która może przydać się do wyszczególnienia kolejnych zadań. W tworzeniu planu pracy pomogą dodatki w postacie karteczek samoprzylepnych, zakreślaczy oraz ściennego kalendarza. Dodatkowo różnego rodzaju organizery i segregatory z pewnością pomogą nam w utrzymaniu porządku i zachowania chronologii w dokumentach.  

  1. Odpowiednie meble

Dobrze zorganizowane i urządzone biuro w domu, oznacza nie tylko zwiększenie wydajności pracy, ale również troskę o formę kręgosłupa. Z racji tego, że wykonywana jest systematycznie praca po kilka godzin dziennie – wyposażenie musi być jak najwyższej jakości, tak aby stworzyć komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu. Wygodne meble biurowe to absolutna podstawa. Osoba dorosła powinna zaopatrzyć się w biurko o wymiarach m.in. 130 cm szerokości oraz ok. 85 cm głębokości. Jeśli chodzi o wysokość, tego typu meble nie powinny być niższe niż 70-75 cm – w zależności od naszego wzrostu.  Jeśli chodzi o krzesło, to warto postawić na model o regulowanej wysokości. Świetnym wyborem będzie taki, który dopasowany jest do wysokości, a także kształtu biurka. Ponadto jak się okazuje ważną kwestią są również podłokietniki krzesła – powinny znajdować się na wysokości blatu biurka.  

  1. Zadbaj o oświetlenie

Jeśli mamy możliwość  – warto zagospodarować przestrzeń nieopodal okna. Home office powinien znajdować się jak najbliżej źródła światła dziennego. Większośc wykonuje pracę przy komputerze jednak w momencie sporządzania notatek, bądź poprawek dokumentów – dobre oświetlenie to podstawa. Dużą rolę odgrywa także znaczenie czy jesteśmy praworęczni, czy leworęczni. Jeśli piszemy prawą ręką, warto postawić biurko do okna lewym bokiem, natomiast jeśli lewą ręką to prawym bokiem. Jednym z najważniejszych aspektów jest dobre zaaranżowanie oświetlenia. Obowiązkowo w każdym domowym biurze musi znaleźć lampka na biurko o regulowanym ramieniu. Dodatkowo światło punktowe, a także w odpowiedniej odległości światła typu LED – idealnie sprawdzą się. Dzięki temu możemy liczyć na subtelne, naturalne światło, które nie będzie niszczyć wzroku w Naszym home office.  

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz