Zdjęcie do tekstu - Jak pielęgnować paprotkę?

Jak pielęgnować paprotkę?

Paprotki to jedne z najpiękniejszych domowych roślin. Kolejną ich zaletą jest to, że wspaniale filtrują powietrze. Jak pielęgnować paprotkę? Sprawdzisz w tym artykule.

Według obiegowej opinii, paprotki są roślinami domowymi łatwymi w uprawie, idealnymi dla początkujących posiadaczy kwiatów.

Jak pielęgnować paprotkę?

Cechą charakterystyczną paproci jest to, że w odróżnieniu od innych roślin nie przepadają za słońcem, a preferują cień. Do podlewania paprotki w okresie wegetacyjnym najlepiej jest wykorzystać wodę deszczową. Podlewanie powinno być obfite tak, by woda dotarła do korzeni, nie powinny jednak one ulec przemoczeniu.

Może Cię zainteresować:

Oceń ten artykuł!

3 thoughts on “Jak pielęgnować paprotkę?”

 1. Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące tego jak pielęgnować paprotkę – czy paprotka potrzebuje jakiejś specjalnej ziemi, czy może być zwykła, ogrodowa?

  Pozdrawiam,
  Olga

  1. Olga, Paprocie wymagają też przepuszczalnego, żyznego podłoża o lekko kwaśnym odczynie pH, dlatego najlepsza jest dla nich ziemia kompostowa z dużym udziałem torfu i próchnicy. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnie jej przygotować, najlepiej kupić gotową ziemię do paproci w sklepie ogrodniczym.

   Pozdrawiamy,
   Redakcja portalu Immodi.pl – mieszkaj modnie i wygodnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *