Zdjęcie do tekstu - Jak pielęgnować storczyki?

Jak pielęgnować storczyki?

Jeszcze w latach 90-tych storczyki uchodziły za dość egzotyczne i bardzo ekskluzywne kwiaty doniczkowe. W ostatnim czasie stały się jednak niezwykle popularne i zagościły w wielu polskich domach, stając się częstym elementem kwiatowych dekoracji na przyjęciach. Jak pielęgnować storczyki? Wbrew pozorom, ich uprawa jest prosta. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Pielęgnacja storczyków to przede wszystkim odpowiednie podlewanie, nawożenie i zapewnienie właściwego stanowiska. Storczyki nie lubią nadmiaru słońca i przelewania.

Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki potrzebują też specjalnego, lekkiego podłoża dla storczyków (przygotowanym na bazie przekompostowanej kory sosnowej i torfu, z dodatkiem perlitu lub keramzytu oraz odpowiedniego nawozu). Storczyki dobrze reagują na rzadkie, ale intensywne podlewanie. Jak podlewać storczyki? Raz na 10 dni doniczkę ze storczykiem należy umieścić w wodzie, zanurzając ją na ok. 2/3 wysokości i pozostawiając do nasiąknięcia na ok. 1 godz. Po podlaniu nadmiar wody należy odsączyć.

Może Cię zainteresować:

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz