Zdjęcie do tekstu - Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Bezpieczeństwo to wartość, której nie sposób przecenić. Aby zapewnić je najmłodszym musimy zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie ich pokoi. Uwagę warto zwrócić m.in. na okna. Odpowiednie rozwiązania i mechanizmy zastosowane w stolarce mogą bowiem ustrzec przed wypadkiem, skaleczeniem po przypadkowym zbiciu szyby, a nawet włamaniem. Jak urządzić pokój dziecięcy? Sprawdzisz w tym artykule.

Jak urządzić pokój dziecięcy? Bezpiecznie

Pokój dziecka bardzo często przypomina prawdziwy poligon. Który maluch nie lubi biegać, skakać czy wspinać się po meblach? Jednym z zagrożeń, jakie na niego czekają, jest otwarte i niczym niezabezpieczone okno. Jeśli tylko dziecku uda się dostać na parapet (choćby po to, by pooglądać latające za szybą ptaki) – nietrudno o nieszczęście, o jakim co jakiś czas informują media. Niekiedy okno nie musi być nawet otwarte. Niektóre maluchy bardzo szybko uczą się jak poradzić sobie z klamką.

A co z fruwającymi niekiedy w pokojach maluchów zabawkami? Co jeśli przypadkowo trafią w szybę i ją stłuką? Ryzyko skaleczenia jest wówczas ogromne. Tu rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego pakietu szybowego – tak zwanej szyby bezpiecznej. Jedną z opcji są szyby laminowane, czyli takie, w których dwie 3-milimetrowe tafle sklejone są dwiema warstwami folii (w takiej szybie odłamki stłuczonego szkła nadal są zespolone folią). Innym rodzajem szyby bezpiecznej jest szyba hartowana, która po uszkodzeniu rozbija się na wiele nieostrych kawałków, którymi trudniej jest się zranić. Nawet podczas sprzątania.

Bezpieczeństwo to niewątpliwie najważniejsze kryterium w przypadku aranżacji pokoju dziecięcego. Nie zawsze jego osiągnięcie jest możliwie – niekiedy występuje konieczność zorganizowania większych zmian np. modernizacji. Ile kosztuje remont w bloku – na jaką sumę musisz się przygotować? Sprawdź koniecznie.

Funkcjonalność

Stolarka pełni również zasadniczą rolę w zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań przed włamywaczami. A jak wynika z badań, to przez okna i drzwi balkonowe złodzieje zazwyczaj dostają się do wnętrza. Aby im to maksymalnie utrudnić warto zdecydować się na okna, w których zastosowano mechanizmy dodatkowo zabezpieczające przed sforsowaniem z zewnątrz. One są naprawdę skuteczne!

Uzupełnieniem okuć są szyby antywłamaniowe. Pakiety te składają się z dwóch 4-milimetrowych tafli sklejonych za pomocą specjalnej folii PVB. Szyby te nawet po zbiciu (co nie jest proste) są trudne do sforsowania ze względu na aż cztery warstwy folii PVB.

Przeczytaj również inny nasz artykuł: Wilda – inwestycje mieszkaniowe.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz