Zdjęcie do tekstu - Klimatyzacja w mieszkaniu

Klimatyzacja w mieszkaniu

Letnie upały nie omijają bloków wielorodzinnych. I w mieszkaniach bywają szczególnie uciążliwe. Szczególnie jeśli nasz budynek nie jest dobrze ocieplony, albo mamy mieszkanie od południa, czy zachodu. W takim przypadku ulgę przyniesie klimatyzator. Klimatyzacja w mieszkaniu – co musisz o niej wiedzieć? Sprawdzisz w tym artykule.

Wybierając klimatyzator musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wydajność, o której świadczy moc. Ogólnie przyjęta zasada głosi, że do chłodzenia 1 m² przypada 0,1 kW mocy chłodniczej. Należy jednak uwzględnić dodatkowe, indywidualne czynniki, takie jak powierzchnia okien, czy ekspozycja mieszkania. Dlatego lepiej skonsultować się z doradcami w firmie oferującej klimatyzatory.

Klimatyzacja w mieszkaniu – opinie na jej temat są podzielone.

Warto też pamiętać o dodatkowych funkcjach, jakie może mieć klimatyzator, np. jonizacji powietrza, czy sterowania Wi-Fi. Alergicy mogą zaopatrzyć się w klimatyzator z filtrem zatrzymującym zanieczyszczenia, pyłki. Pamiętajmy, że urządzenia, które kuszą ceną poniżej 1000 zł raczej nie spełnią naszych oczekiwań. Mają one niższą wydajność, pracują głośniej i są droższe w eksploatacji, a także awaryjne.  

Przeczytaj również: porady budowlane – podsumowanie listopada

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz