Zdjęcie do tekstu - Kobieta a zakup nieruchomości

Kobieta a zakup mieszkania

Kto podejmuje w związku decyzję o zakupie nieruchomości? Czy zakup mieszkania ma związek z płcią? W jaki sposób kobiety kupują nieruchomości?

Zakup mieszkania a płeć

Kobiety zawodowo coraz częściej pojawiają się w branżach, które do tej pory były zdominowane przez mężczyzn. Jeśli chodzi o sprawy rodzinne -zakup domu, dekoracje czy wybór wycieczki – od dawna mówi się, że ostateczna decyzja należy do partnerek. Czy w związku z tym proces sprzedaży mieszkania powinien być dostosowany do kobiecych zwyczajów zakupowych?

Przeczytaj: kobieta – ekspert przy zakupie mieszkania.

Stereotypy a zakup mieszkania

W Polsce utarło się przekonanie, że kobiety w większym stopniu niż panowie kierują się emocjami. Jednak w procesie kupowania domu, który sam w sobie jest aktem emocjonalnym, kobiety nie polegają tylko na emocjach, coraz częściej zgłębiają także wiedzę na temat stosowanych technik i materiałów. Podobnie jak w przypadku aut, płeć piękna kupuje je nie w tylko w oparciu o kolor i design, jak to jest stereotypowo postrzegane, ale interesuje się też stroną techniczną, co potwierdzają sprzedawcy z salonów samochodowych.

Przeczytaj również: Mieszkanie od gminy – jak je otrzymać?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz