Zdjęcie do tekstu - Komorniki - inwestycje

Komorniki – inwestycje

Podpoznańskie Komorniki – to tu trwają prace w ramach inwestycji Osiedle Zacisze. Dzięki temu powstają zarówno domy o powierzchni ponad 100 m kw., jak i mieszkania o mniejszym metrażu. Zakończenie prac w ramach I etapu zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Osiedle – Komorniki

Budowane Osiedle Zacisze wyróżnia się niską zabudową jednorodzinną, co oznacza, że komponuje się ze spokojną okolicą Komornik. Inwestycja została podzielona na etapy, w ramach których powstaną m.in. przestronne domy szeregowe, bliźniacze oraz mieszkania. Aktualnie najbardziej zaawansowane są prace przy ulicy Krokusowej, gdzie niemal gotowy jest szereg 8 domów o powierzchni 130 m kw. Trwają prace związane z elewacją.

Przeczytaj: dobry rok w budownictwie – czy to już ostatni?

Na podobnym stopniu zaawansowania jest 10 budynków z 20 lokalami o powierzchni 52 i 72 m kw. Budowlańcy ocieplają kolejne budynki i montują elementy elewacji między oknami, wykonane z estetycznej płytki z drewna. Jak podkreśla Elżbieta Sobierajska z biura Poz Inwest, architektura, obok zróżnicowanej oferty, to priorytet w tej inwestycji.

Proponujemy zróżnicowane metraże. Do dyspozycji naszych klientów będą 3-pokojowe, parterowe mieszkania  z ogrodem i miejscem postojowym w cenie, a także nieco bardziej przestronne lokale na piętrze, o powierzchni 72 m kw. Do nich będą przynależeć dwa miejsca parkingowe – jedno w garażu, drugie przed garażem.– mówi Elżbieta Sobierajska.

Budowa tej części osiedla zakończy się jeszcze w tym roku, a w sprzedaży pozostaje ostatni lokal 72 m kw.

Nowe domy – Komorniki

Równolegle do ulicy Krokusowej powstaje podobny zespół budynków, w którym znajdą się łącznie 24 mieszkania – także na dwóch poziomach. Na tym etapie gotowe są mury parteru oraz piętra. Ponadto przy ulicy Liliowej deweloper rozpoczął budowę nowych domów bliźniaczych, 120,95 i 121,53 m kw. Dodatkowo każdy posiada garaż, gwarantowane miejsce postojowe oraz ogród o powierzchni od 150 do aż 420 m kw. Na terenie osiedla takich domów powstanie docelowo 20. Planowany termin zakończenia I etapu to IV kwartał 2020 roku.

Marka dewelopera

Warto nadmienić, że Komorniki, położone 5 km od granic Poznania, to jedna z najlepszych lokalizacji na przedmieściach. Potwierdza to wybór wielu osób szukających własnego lokum, ponieważ gmina ma dodatni współczynnik migracji ludności. Okolica wyróżnia się niską zabudową, pełnym zapleczem handlowo-usługowym, szeroką ofertą edukacyjną i bliskością Wielkopolskiego Parku Narodowego. Kolejnym argumentem jest marka dewelopera – Poz Inwest to blisko 20 lat działalności w branży deweloperskiej, a osiedle w Komornikach rozwija z sukcesami od 2015 roku.

Przeczytaj też: Rabowice – inwestycje

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz