Zdjęcie do tekstu - Krakowski rynek nieruchomości

Krakowski rynek nieruchomości

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że pod względem cen na rynku nieruchomości, miasto nie należy do najtańszych. Krakowski rynek nieruchomości wciąż cieszy się dużym zainteresowanie. Czy końcówka 2019 roku będzie momentem na zahamowanie tej tendencji?

Krakowski rynek nieruchomości

Wielu młodych ludzi, wiążących swoją przyszłość z Krakowem znalazło patent na zaoszczędzenie pieniędzy na kwestiach mieszkaniowych. Świetnie rozwinięta infrastruktura między stolicą Małopolski a Katowicami sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia z sytuacja, gdzie osoby pracujące w Krakowie decydują się na zakup lub wynajęcie mieszkania na Śląsku. Wszystko to spowodowane jest oczywiście konkurencyjnymi cenami. Nie każdy jednak decyduje się na przeprowadzkę w okolice Katowic i codzienne dojazdy.

Kraków – rynek nieruchomości wciąż jest na topie.

Niektórzy analitycy przewidują, że w 2020 roku ceny mieszkań mogą nareszcie zacząć spadać, ale uzależnione jest to przede wszystkim od zmniejszenia się popytu oraz polityki banków, które stopniowo zaostrzają warunki przyznawania kredytów. 

Przeczytaj również: Klimatyzacja w mieszkaniu

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz