Kuchnia z wyspą? – 2 pomysły na ciekawą aranżację

Posiadanie wyspy kuchennej jest jednym w większych marzeń przyszłych mieszkańców. Kojarzy się ona z wygodą, a także ze wspólnym gotowaniem i spędzaniem czasu ze znajomymi. Kuchenna wyspa jest wręcz wielofunkcyjna. Może ona powiększyć przestrzeń, może służyć do gotowania, jak również można na niej spożywać posiłki. Wiele osób jest zainteresowanych takim rozwiązaniem, natomiast nie wiedzą za bardzo jak je zaadaptować do swojego wnętrza. Przedstawiamy 2 pomysły jak wykorzystać zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny element w swojej kuchni. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej. 

1. Wyspa w kuchni z jadalnią

Będąc cały czas w klimacie jasnych barw i dużych powierzchni – kuchnia z wyspą wraz z jadalnią, jest to niemal idealne rozwiązanie. Jeśli tylko posiadamy przestronny salon, możemy wówczas zagospodarować go jako część z jadalnią. Na wyspie natomiast można ulokować płytę grzewczą, piekarnik, czy zwyczajnie zamontować kilka pojemnych szuflad. Dzięki temu zyskamy miejsce na przechowywanie, a także nie będziemy musieli zagracać pomieszczenia dodatkowymi regałami. Warto rozważyć takie rozwiązanie, gdyż w przyszłości podczas gotowania, z pewnością docenimy bliskość takich dodatków jak: talerzy, szklanek, czy serwetek. Najlepszą zaletą jest to, że wszystko, co można mieć jest praktycznie pod ręką – jednocześnie ukryte sprytnie. Jeśli chodzi o kolorystykę takiej wyspy – dowolna. Wszystko zależy od stylu aranżacyjnego. Warto pamiętać o tym, że ma być ona spójna i ładnie komponować się z pozostałą częścią mieszkania. 

2. Klasyczna wyspa w industrialnym mieszkaniu

Klasyczna wyspa z funkcją gotowania świetnie radzić sobie będzie nie tylko w klasycznym pomieszczeniu. W ostatnim czasie coraz więcej zarówno mieszkańców, jak i architektów decyduje się na aranżację w stylu industrialnym. Otwarta duża kuchnia w lofcie –  jest marzeniem wielu osób. Jest to minimalistyczny styl, w którym na próżno szukać pełnego umeblowania, a także wiszących półek. Tworząc kuchnię z wyspą w tym stylu powinniśmy ograniczyć ilość szafek, i półek na rzecz jednej dużej wyspy, która należy do bardziej funkcjonalnego wyposażenia w mieszkaniu. Dobrym pomysłem będzie zakup prostego stołu bądź tzw. konsoli, która styka się bezpośrednio z wyspą. Warto pamiętać o odpowiedniej wysokości. Jeśli chodzi o materiały, to w tym nurcie króluje surowe drewno – taka wyspa świetnie komponuje się m.in. z dużymi szarymi płytkami na podłodze, a także białą ceglaną ścianą. Całość powinna być mimo wszystko prosta, lekka, a co najważniejsze funkcjonalna. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz