Zdjęcie do tekstu - Kwiaty balkonowe

Kwiaty balkonowe

Kwiaty balkonowe  idealnie komponują się z wystrojem balkonu czy tarasu, tworząc niepowtarzalny klimat. Dzięki ich zastosowaniu możemy stworzyć zielony ogród nawet w centrum miasta. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Sezonowe rośliny w donicach są świetnym uzupełnieniem aranżacji balkonów i tarasów. Kwiaty doniczkowe balkonowe to znakomity pomysł na dekorację, który przypadnie do gustu miłośnikom bujnej roślinności. Warto jednak, przy wyborze kwiatów balkonowych, zwrócić uwagę na gatunki.

Szukasz nieruchomości na sprzedaż w województwie pomorskim? Poznaj ofertę mieszkań na sprzedaż na gdańskim jasieniuhttps://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gdansk/jasien/.

Kwiaty balkonowe a strony świata

Jakie kwiaty balkonowe będą odpowiednie na balkon wschodni, zachodni, północny i południowy?

Na balkonach i tarasach zlokalizowanych od strony północnej jest chłodniej. To właśnie dlatego, tak ważny jest wybór odpowiednich gatunków kwiatów balkonowych. Doskonale na balkonie północnym sprawdzi się hortensja, fuksja, niecierpek i przetwonik. Balkony południowe, z uwagi na duże nasłonecznienie, są idealnym miejscem do sadzenia kwiatów światłolubnych – pelargonii, lawendy, nasturcji, dalii. Na wschodnich balkonach – promienie słoneczne są łagodne, niemniej dostarczają roślinom odpowiednią ilość światła. W takich warunkach odnajdzie się hortensja, petunia i bratek. Z kolei na mocno nasłonecznionym, zachodnim balkonie śmiało możemy posadzić werbenę, goździki i lobelię.

Kwiaty balkonowe – pielęgnacja

Decydując się na uprawę roślin, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Kwiaty na taras powinny być sadzone we właściwym miejscu, pojemniku i na odpowiednim podłożu. W zależności od położenia balkonu, do roślin będzie docierać różna ilość promieni słonecznych. Poszczególne gatunki kwiatów będą wymagały innej pielęgnacji. Kwiaty balkonowe lubiące stanowiska słoneczne potrzebują żyznej ziemi, bogatej w składniki mineralne.

Po przyniesieniu roślin ze sklepu należy je przesadzić do większego pojemnika. Jego rozmiar dobieramy do wzrostu docelowego rozmiaru rośliny. Należy pamiętać o zastosowaniu uniwersalnego podłoża do roślin doniczkowych. Na dnie doniczek warto zastosować kermezyt, który będzie stanowić drenaż. Rośliny powinny być systematycznie nawożone.

Przeczytaj również: Inwestycja w mieszkanie – czy może przynieść zysk?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz