Zdjęcie do tekstu - Mała kuchnia w bloku - przechowywanie

Mała kuchnia w bloku

Mała kuchnia w bloku nie musi być niefunkcjonalna. Powierzchnia w żaden sposób nie ogranicza możliwości przechowywania, nawet w dużych ilościach. Wystarczy odpowiednia aranżacja i użycie sprawdzonych patentów, by znaleźć wolną przestrzeń do zagospodarowania nawet na niewielkim metrażu. Naczynia do serwowania, przybory i akcesoria kuchenne, przyprawy, książki kucharskie, zapasy spożywcze – gdzie to wszystko pomieścić? W tym artykule sprawdzisz, jak niewielkim nakładem uporządkować swoją kuchnię i pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. 

Mała kuchnia w bloku stanowi spore wyzwanie aranżacyjne. Na niewielkim metrażu nie zmieścimy głębokich i pojemnych szafek kuchennych. Jednak w dobie nowoczesnych rozwiązań mamy możliwość skorzystania z rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Przechowywanie – rozwiązania

RELINGI

To najprostszy sposób na przechowywanie w małej kuchni. Mogą być zawieszone na ścianie bezpośrednio nad szafką wiszącą, blatem, mocowane do drzwi – możliwości jest naprawdę dużo. Dzięki temu ręczniki, ściereczki, przybory i inne akcesoria kuchenne, możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Nie musimy tracić czasu na plądrowanie szuflad w poszukiwaniu wałka czy foremek do ciasta. 

KOSZE

Wewnętrzne organizery to doskonałe rozwiązanie do kuchni niedużych rozmiarów. Ten rodzaj wyposażenia pomoże nam udoskonalić funkcjonalność szaf kuchennych. Mały metraż niejako wymusza zakup pasujących modułów czy gotowych zestawów – niekiedy mogą one nie spełniać naszych oczekiwań. To właśnie dlatego kosze różnych formatów i wielkości (wysuwane, podwieszane, obrotowe, montowane do frontów) sprawdzą się idealnie. Dzięki nim dostosujesz szafki do swoich potrzeb, uporządkujesz niezbędne akcesoria i wykorzystać dosłownie każdą przestrzeń.

POJEMNIKI NA ODPADY

W małej kuchni liczy się dosłownie każdy centymetr, dlatego warto zrezygnować z tradycyjnych koszy na odpady, stawianych bezpośrednio na podłodze. Zajmują one dużo miejsca, które moglibyśmy wykorzystać do innych celów. Warto zadbać także o środowisko. Nowelizacja ustawy o segregacji śmieci nakłada na obywatela obowiązek właściwego ich sortowania. Do tego celu sprawdzi się system pojemników, w który można wyposażyć m.in. szafkę pod zlewem. 

WKŁADY DO SZUFLAD

Nie możesz zapanować nad bałaganem w szafie? Przyprawy nie mieszczą się już na kuchennej witrynie? Niewielkie wnętrza uwielbiają porządek, dlatego unikaj chaotycznego przechowywania – segreguj, grupuj i kategoryzuj. Dzięki temu bez trudu znajdziesz potrzebne przedmioty, a Twoje mieszkanie będzie schludne i przejrzyste. Pojemniki na sztućce, organizery na akcesoria kuchenne, listwy do mocowania przypraw – to nie jedyne możliwości, z których możemy skorzystać. Nawet niewysoka szuflada może ułatwić nam przechowywanie. 

Przeczytaj: farby odporne na zmywanie.

PRZENOŚNE ORGANIZERY 

Wózki i regały kuchenne na półkach, wysuwane stoły, składane krzesła – to tylko niektóre rozwiązania, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie na małej powierzchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, projektanci oferują szereg praktycznych zastosowań, z których warto skorzystać. Dodatkowe półki i regały sprawią, że zyskamy kolejne miejsce do przechowywania.

Porządek przede wszystkim

Małą kuchnię w bloku, z niewielkim metrażem, bardzo łatwo jest zagracić. Przede wszystkim warto dobrze się zastanowić, co w jej wnętrzu jest nam niezbędne. Nadmiar sprzętów, zwłaszcza tych dawno nieużywanych i niewykorzystywanych, negatywnie odbije się na funkcjonalności i znacznie utrudni pracę w kuchni. To właśnie dlatego warto zadbać o porządek w kuchni. Wystarczy tylko kilka trików, by uporządkować każdą, nawet najmniejszych rozmiarów kuchnię i zyskać tym samym dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Szukasz mieszkania na sprzedaż w Krakowie? Zapoznaj się z naszą ofertą już teraz.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz