Zdjęcie do tekstu - Mieszkanie dla dzieci

Mieszkanie dla dzieci

Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci, które bezsprzecznie będą najważniejszym domownikiem, wybór nowego domu to wielkie przeżycie. Wielu inwestorów ma na uwadze szczęście naszych pociech i wie dokładnie, czego potrzeba najmłodszym mieszkańcom, aby umożliwić im zabawę, rozwój oraz bezpieczeństwo na terenie osiedla. Mieszkanie dla dzieci – jak powinno wyglądać?

Mieszkanie dla dzieci – parametry

Spoglądając na nowe projekty inwestycji dostrzegamy, że przestrzeń dla małych mieszkańców to element obowiązkowy na osiedlu. Takie spojrzenie na funkcjonalność inwestycji posiada jeden z największych poznańskich deweloperów firma, Agrobex – Inwestycja w przestrzenie rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców to nie tylko ukłon dla rodziców, ale też dla całej lokalnej społeczności. W naszych projektach zawsze znajdzie się miejsce na przestronny plac zabaw dla dzieci, ale też na część rekreacyjną jak np. siłownia plenerowa – mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex.

Miejsce dla maluchów w swoich projektach planuje również inwestor KM Building, realizujący aktualnie Zalasewo Park oraz Rodzinny Zakątek w Błażejewie. Podpoznańskie osiedla tworzone przez dewelopera są zaprojektowane z myślą o wszystkich mieszkańcach, jednak propozycja Rodzinny Zakątek to wyjątkowa lokalizacja dla rodzin. – Chcemy stworzyć miejsce do integracji naszej wspólnoty, dzieci mają okazję bawić się i wychowywać wśród swoich rówieśników, a rodzice tworzyć osiedlowe znajomości, a czasami nawet przyjaźnie – komentuje Maciej Bartczak, wiceprezes firmy. Miejsca rekreacyjne dla najmłodszych to już niemalże standard na nowopowstających  osiedlach , w co chętnie włącza się firma Greenbud Development, tworząc plac zabaw pełen atrakcji dla dzieci na swojej inwestycji Nowy Jasin.

Chcesz sprzedać mieszkanie – sprawdź, jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży. Home staging może w tym pomóc.

Mieszkanie dla dzieci – oferta deweloperów

W podobny sposób myślą też inni inwestorzy. Proxin Investments na osiedlu Nowe Ogrody przygotował dwa bogato wyposażone place zabaw na wewnętrznych, zamkniętych dla ruchu kołowego dziedzińcach, a także cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, które są szczególnym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi, mieszkającymi szczególnie na wyższych kondygnacjach. Dodatkowo cały teren osiedla jest monitorowany. Deweloper sukcesywnie powiększając ofertę mieszkaniową o nowe budynki, projektuje kolejne przestrzenie dla najmłodszych.

Ambitne plany zagospodarowania terenu ma Gravis Developer. Inwestycja Osiedle Owocowe w lokalizacji Komorniki-Rosnowo, ma być wzorem dla innych inwestorów, którzy chcą tworzyć duże osiedla pod miastem. – Mieszkając w podmiejskich miasteczkach, rodzice chcą znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich pociech. Odpowiadamy na to zapotrzebowanie, tworząc na naszym osiedlu dwa lub trzy place zabaw, w zależności od rozwoju całej inwestycji. Będą to zamykane na klucz, dostępne dla mieszkańców inwestycji miejsca, w których najmłodsi będą mogli się bawić z innymi dziećmi, niedaleko swojego domu. – zaznacza Sonja Łykowska, prezes Gravis Developer.

Przestrzeń dla małych i dużych

Jeśli infrastruktura nie pozwala na stworzenie osobnego miejsca rekreacji, deweloper decyduje się na przyjazną lokalizację, by okolica cieszyła całe rodziny. Poznań znajduje się w czołówce polskich miast pod względem posiadania powierzchni zielonych (szczególnie północna i zachodnia strona) – warto tutaj zamieszkać.

Natomiast inwestycja Rodzinne Podolany budowana przez dewelopera SKY Investments, to projekt stawiający na przyjazne środowisko do wychowywania i rozwoju dzieci. – Nasza propozycja stawia na bezpieczeństwo. Zamknięte, ogrodzone osiedle, jest dobrym wyborem dla rodziców i ich pociech. – mówi Małgorzata Walczak-Łondka z firmy SKY Investments. Konwencję zamkniętą posiada także budowane Osiedle Przy Jeziorach, które posiada ogrodzenie z bramą wjazdową i domofony.

Wyjątkową propozycję stworzyła również Grupa Partner w swoim projekcie – Śródka OdNowa 2. Budynek oddalony od Starego Rynku o nieco ponad 2 km, wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej. Przyszli Mieszkańcy będą mieć w pobliżu także kompletne zaplecze handlowo-usługowe.

Lokalizacja na 5+

Niezwykle istotną kwestią jest także odległość od domu do placówki edukacyjnej. Dla wielu – kwestią najistotniejszą. Dla rodziców to priorytet, by dziecko bezpiecznie trafiło do szkoły, a podróż do przedszkola nie była utrudnieniem.

Na czele ilości okolicznych placówek oświatowych plasuje się zdecydowanie inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development. – Rodziny docenią pobliskie żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe oraz wyższe uczelnie. Można powiedzieć, że najmłodsi mieszkańcy skorzystają z pełnej oferty oświaty w okolicy. – komentuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Warto podkreślić, że mieszkania na Piątkowskiej 103, zachęcają bardzo dużą powierzchnią, co będzie dobrą propozycją dla rodzin.

Może Cię zainteresować również: Visual walk – co warto wiedzieć o możliwości odbycia wirtualnego spaceru po nieruchomości?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz