kino domowe

Mieszkanie kinomana

Ulubiony serial czy dobry film to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu i relaks. Wnętrza inspirowane naszymi ulubionymi seriami tworzą niepowtarzalny i indywidualny charakter. Możemy korzystać z pomysłów aranżacyjnych, które znajdziemy w filmach, ale także inspirować się stylem, w którym zostały one nakręcone. Niektórzy będą uwielbiali komiksowe elementy rodem z produkcji Marvela, inni loftowe przestrzenie prosto z komedii „Miłość i inne używki”. Ale czym wyróżnia się wnętrze prawdziwego Kinomana?

Każdy Kinoman wie, że obejrzenie filmu na ekranie laptopa nie daje takich samych wrażeń jak na plazmowym telewizorze. Jeśli do tego dodamy kino domowe oraz wygodną kanapę, jesteśmy w prawdziwym królestwie fana dobrych ekranizacji. Wokół nie może oczywiście zabraknąć inspiracji prosto z ulubionych seriali w postaci plakatów, kubków, poduszek, narzutek czy obrazów i naklejek ściennych.

Komfort przede wszystkim

Najważniejszą cechą wnętrza Kinomana powinien być komfort. Inaczej nie można sobie wyobrazić spędzania długich godzin przed ekranem telewizora. Dobrze znamy to uczucie kiedy na jednym odcinku serialu się nie kończy, szczególnie jeśli bardzo się w niego „wciągniemy”. Podstawą takiego pokoju powinny być zatem wygodne meble tapicerowane.

Jeśli mamy w salonie wystarczająco dużo miejsca, bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na kanapę z funkcją spania, albo relaksu. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na przyjmowanie różnych pozycji, podczas długich seansów. Wystarczy koc i ulubiony napój z przekąskami i jesteśmy gotowi. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny, która bez problemu cała zmieści się na kanapie.

Do mniejszego pomieszczenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się nieduża sofa. W zależności od tego ile mamy przestrzeni możemy wybrać rozkładaną bądź nie. Na nią wrzucamy kilka poduszek inspirowanych ulubionymi bohaterami i mamy wygodny kącik. Tutaj warto również pomyśleć o podnóżku, który umożliwi rozciągnięcie nóg, albo zwyczajnej pufie.

Ważne przy wyborze tego typu mebli jest ich obicie. Miękkie pozwoli poczuć się swobodnie i przytulnie.

A może projektor?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem do kącika kinowego jest projektor. Nie ma on dużych wymagań, ale pozwala poczuć się jak we własnym kinie. Obraz jest zdecydowanie większy niż na telewizorze.

Jeśli chodzi o jakość wyświetlania obrazu przez projektor, wszystko zależy oczywiście od sprzętu, który wybierzemy. Jednak pamiętajmy, że w tej sytuacji ściana, na której będzie wyświetlany obraz powinna być odpowiednio przygotowana. Sprawdza się np. pomalowana na szary kolor, który najlepiej oddaje filmowe barwy. Jeśli mamy większy budżet możemy zakupić specjalny ekran do wyświetlania obrazów z projektorów.

Tutaj powinniśmy pomyśleć również o ciemnych zasłonach czy roletach, które zasłonią w dzień światło, ponieważ bardzo mocno wpływa ono na jakość wyświetlanego obrazu. Ma to zdecydowanie większe znaczenie niż w przypadku telewizorów, gdzie ten obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy w dziennym świetle.

Do tego dodajemy odpowiednie kino domowe, które zapewni nam najlepsze doświadczenia dźwiękowe. Jest to bardzo ważne podczas oglądania szczególnie horrorów, filmów science-fiction czy tych gdzie jest dużo muzyki.

Stolik kawowy

Elementem, który zdecydowanie przyda się w wystroju pokoju Kinamana jest stolik kawowy. W trakcie oglądania ulubionych filmów to właśnie na nim umiejscowimy piloty, przekąski czy szklanki z napojami. To jaki model wybierzemy jest oczywiście zależne od całego wystroju wnętrza. Przeważnie jest to mały stoliczek, który pełni także funkcję dekoracyjną.

Filmowe dodatki

Wnętrza każdego Kinomana wyróżniają się kolekcją elementów dekoracyjnych, które kojarzą się z jego ulubionymi filmami czy serialami. Najpopularniejszą formą od zawsze były plakaty filmowe. Dziś możemy również zakupić poszewki na poduszki, naklejki na ścianę czy nawet koce, pościele i zasłonki.

Najważniejsze jest indywidualne dostosowanie aranżacji do naszego gustu zarówno wnętrzarskiego, jak i kinowego. W tak przygotowanym pokoju spokojnie możemy spędzać długie godziny na oglądaniu naszych ulubionych seriali i filmów. Jaki dziś wybierzecie?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz