Zdjęcie do tekstu - Mikroapartamenty

Mikroapartamenty

Mikroapartamenty ostatnimi czasy stają się coraz popularniejszą metodą inwestycji. Wyższa niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości rentowność zachęca do zakupu niewielkich lokali typu studio. Mikroapartamenty – co musisz o nich wiedzieć? Ile można zyskać na ich zakupie? Sprawdzisz w tym artykule.

Mikroapartamenty cieszą się sporym zainteresowaniem, natomiast standardowe metraże również. Bogaty wybór inwestycji znajdziesz u dewelopera landeo – zapoznaj się z ofertą i wybierz dla siebie nieruchomość idealną.

Mikroapartamenty

Mają nawet kilkanaście metrów kwadratowych, są nowoczesne i atrakcyjnie zlokalizowane. Pierwsze tego typu inwestycje zaczęły powstawać w Nowym Jorku na Manhattanie. Jednak dzięki swojej funkcjonalności szybko rozprzestrzeniły się na inne kraje, docierając również do Europy. Początkowo przeznaczone dla młodych, z czasem zyskały również coraz większe zainteresowanie ze strony inwestorów.

Osoby, które zdecydują się na zakup mikroapartamentu, mogą liczyć nie tylko na dochód wynikający z najmu, ale też na wzrost wartości lokalu w perspektywie czasu. Specjaliści podkreślają, że inwestor otrzymuje zwrot wartości lokalu w wysokości 9-10% w skali roku, podczas gdy lokata bankowa to zwykle niewielki procent. Pojawia się zatem stałe i regularne źródło zarobku.

Mikroapartamenty to świetlne rozwiązanie również dla osób starszych. Mieszkanie dla seniora powinno być dostosowane do potrzeb tej grupy wiekowej. Funkcjonalne, komfortowe, położone w dogodnej lokalizacji i co najważniejsze – zapewniające bezpieczeństwo.

Rozwiązanie nie dla każdego

Mikroapartamenty traktowane są jak lokale przejściowe, dlatego kupowane są najczęściej w celach inwestycyjnych – przez osoby prywatne, firmy lub korporacje. Choć cena za metr kwadratowy jest stosunkowo wysoka, wciąż cieszą się sporą popularnością. Ich przeciwnicy zarzucają im jednak uwagę zbyt małą powierzchnię i jednocześnie stosunkowo wysokie koszty.

Przeczytaj również: Upadłość dewelopera – jakie kroki możesz podjąć?

Mikroapartamenty w Polsce są zazwyczaj skupione w aparthotelach lub condohotelach, którymi za odpowiednią opłatą zarządza specjalna firma.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz