Zdjęcie do tekstu - Nadmorskie apartamenty

Nadmorskie apartamenty

Nadmorskie apartamenty cieszą się coraz większą popularnością wśród kupujących mieszkania. Otoczenie przyrody i wakacyjny klimat w połączeniu z wysokiej jakości wykończeniem zachęcają inwestorów do lokaty kapitału właśnie nad Bałtykiem. Przed zakupem, warto jednak przeanalizować potencjał i możliwości miejsca, w którym inwestujemy.

Bałtyk przyciąga

Według Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w 2017 roku region pomorski odwiedziła rekordowa liczba 9 milionów turystów. Obłożenie obiektów noclegowych w sezonie wynosi zazwyczaj 80-100%. Część gości zatrzymuje się też w apartamentach na wynajem, co skłania inwestorów do rozważania zakupy takiej nieruchomości pod inwestycje. Rozwija się również rynek apart i condohoteli.

Zgodnie z raportem Emmerson Evaluation „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce w 2018 roku” w trzecim kwartale 2018 roku nad polskim morzem znajdowały się 104 condo i aparthotele. Do 2020 roku ich liczba ma wzrosnąć o połowę, łącznie powstanie ok. 7 tysięcy nowych pokoi i apartamentów. Część z nich kusi inwestorów reklamowaną gwarancją zwrotu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaleca jednak ostrożność w przypadku takich gwarancji. Sceptycy prognozują też problemy przyszłych inwestorów w małych nadmorskich miejscowościach. Istnieje ryzyko, że zamiast zysku, pozostanie nam apartament trudny do wynajęcia w gąszczu ofert hoteli i jeszcze trudniejszy do sprzedania.

Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej?

Nadmorskie apartamenty

Alternatywną ofertę stanowią apartamenty trójmiejskie, które zazwyczaj stanowią inwestycję droższe, ale za to pewniejsze.

– Trójmiasto łączy walory nadmorskiej przyrody z bogatą historią oraz całorocznym zapleczem kulturalno–rozrywkowym i biznesowym – mówi Piotr Tarkowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Allcon Osiedla – Dzięki temu, popyt na nieruchomości odnotowujemy przez cały rok. Coraz więcej osób kupuje tu tzw. second home, do którego można przyjechać także poza sezonem letnim i korzystać z bogatej oferty metropolii. W minionym roku sam Gdańsk odwiedziły ponad 3 miliony turystów.

Dla inwestorów zawsze najważniejsza będzie lokalizacja nieruchomości, która odgrywa kluczową rolę w budowaniu przyszłej wartości mieszkania, jak i komfortu życia.

Kolejna gdańska inwestycja godna polecania to Tarasy Bałtyku – apartamentowiec powstający w sąsiedztwie parku i morza. Jego największym atutem, poza świetną lokalizacją, jest widok z okien. Przyszli mieszkańcy będą mogli podziwiać morze lub morenowe, leśne wzgórza
i panoramę miasta. Deweloper Allcon przygotował dla nich także udogodnienia w postaci m.in. salonu fitness i mediateki.

Oferta nadmorskich apartamentów jest więc bardzo zróżnicowana. Niezależnie od prywatnych preferencji, przed zakupem warto dokładnie przeanalizować potencjał lokalizacji nieruchomości i jej otoczenia.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz