Zdjęcie do tekstu - Największe miasta - Poznań

Największe miasta – Poznań

Piąte miejsce rankingu największych miast w Polsce zajmuje Poznań z oficjalną liczbą 538,63 tys mieszkańców według danych statystycznych.

Poznań to miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim. Nad Wartą w Poznaniu istnieje dziewięć mostów – sześć drogowych i trzy kolejowe. Najdłuższy jest most drogowy Lucjana Ballenstaedta – liczy ponad 300 m. Do znanych obiektów należy również most Jordana – miejsce częstych spotkań mieszkańców i symbol zakochanych.

Szukasz atrakcyjnej oferty mieszkaniowej – w Poznaniu i nie tylko? Portal GetHome wchodzi na rynek nieruchomości. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź koniecznie.

Do najwyższych budynków w mieście należą Andersia Tower – 102,1 m oraz Poznań Financial Centre – wysoki na 91 m. Wyższy ma być budynek biurowo-usługowo-mieszkalny Silver, który powstanie na pl. Andersa i według planów będzie liczyć nieco ponad 115 m. Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego w 2018 r. obsłużył blisko 3 mln pasażerów, w 2019 r. ponad 1,60 mln.

Przeczytaj również ranking pozostałych największych miast pod względem populacji:

Największe miasta – Warszawa
Największe miasta – Kraków
Największe miasta – Łódź
Największe miasta – Wrocław
Największe miasta – Gdańsk
Największe miasta – Szczecin
Największe miasta – Bydgoszcz
Największe miasta – Lublin
Największe miasta – Białystok
Największe miasta – Katowice
Największe miasta – Gdynia
Największe miasta – Częstochowa
Największe miasta – Radom
Największe miasta – Sosnowiec
Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz