Zdjęcie do tekstu - Największe miasta - Szczecin

Największe miasta – Szczecin

Siódme miejsce rankingu największych miast w Polsce zajmuje Szczecin z oficjalną liczbą 403,88 tys. mieszkańców według danych statystycznych.

Szczecin to miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie.

Chcesz wynająć mieszkanie w Szczecinie? To dobry pomysł na biznes. Jak szybko i bezpiecznie, a co najważniejsze – z zyskiem wynająć nieruchomość? Przeczytaj poradnik dla właścicieli.

W Szczecinie znajduje się jedyny w Polsce kolejowy most zwodzony. Położony nad Regalicą liczy ponad 26o m. Jest jedynym w Europie czynnym obiektem z napędem mechanicznym. Najdłuższą przeprawą w mieście jest most im. Jerzego Łabudy przez Parnicę. Liczący 284,6 m obiekt jest częścią drogi wojewódzkiej łączącej Szczecin z Dobieszczynem.

Najwyższym budynkiem w Szczecinie jest wybudowany na początku lat 90. XX w. wieżowiec Pazim. Ma 93 metry, po uwzględnieniu masztu – 113 m. W 2020 r. ma zostać oddany do użytku kompleks biurowo-mieszkalny: 30-piętrowa Hanza Tower o wysokości 104 m. Dużym zainteresowaniem cieszy się Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” – w 2018 r. obsłużył blisko 600 tys. pasażerów, a w 2019 r. ponad 420 tys.

Przeczytaj również ranking pozostałych największych miast pod względem populacji:

Największe miasta – Warszawa
Największe miasta – Kraków
Największe miasta – Łódź
Największe miasta – Wrocław
Największe miasta – Poznań
Największe miasta – Gdańsk
Największe miasta – Bydgoszcz
Największe miasta – Lublin
Największe miasta – Białystok
Największe miasta – Katowice
Największe miasta – Gdynia
Największe miasta – Częstochowa
Największe miasta – Radom
Największe miasta – Sosnowiec
Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz