Zdjęcie do tekstu - Największe miasta - Wrocław

Największe miasta – Wrocław

Czwarte miejsce rankingu największych miast w Polsce zajmuje Wrocław z oficjalną liczbą 638,59 tys. mieszkańców według danych statystycznych.

Stolica Dolnego Śląska należy do najszybciej rozwijających się miast w Polsce. We Wrocławiu znajduje się najwięcej obiektów mostowych w kraju. Około 100 zbudowano nad rzekami, kanałami i rowami melioracyjnymi, a wraz z kładkami i wiaduktami kolejowymi liczba przepraw sięga 300. Nad samą Odrą mostów jest 15. Miasto pod tym względem mieści się w europejskiej pierwszej dziesiątce.

Odpowiednia aranżacja wnętrza to bardzo ważny element, na jaki zwracają uwagę osoby zainteresowane zakupem domu czy mieszkania – nie tylko we Wrocławiu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się beton dekoracyjny – jak wykorzystać go we wnętrzu? Przeczytaj.

Jednym z najatrakcyjniejszych obiektów jest Most Rędziński nad Odrą. Ma 612 m długości, wraz z estakadami – 1742 m. Utrzymuje go 160 want (łącznie 25 km) na jednym pylonie wysokim na 122 m. Do najbardziej znanych przepraw wrocławskich należy Most Grunwaldzki.

Najwyższym budynkiem we Wrocławiu jest biurowo-mieszkalny Sky Tower liczący 212 m. Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika obsłużył w 2018 r. ponad 3 mln pasażerów, a w 2019 r. blisko 3,5 mln.

Przeczytaj również ranking pozostałych największych miast pod względem populacji:

Największe miasta – Warszawa
Największe miasta – Kraków
Największe miasta – Łódź
Największe miasta – Poznań
Największe miasta – Gdańsk
Największe miasta – Szczecin
Największe miasta – Bydgoszcz
Największe miasta – Lublin
Największe miasta – Białystok
Największe miasta – Katowice
Największe miasta – Gdynia
Największe miasta – Częstochowa
Największe miasta – Radom
Największe miasta – Sosnowiec
Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz