Zdjęcie do tekstu - Nieruchomości Kraków Nowa Huta

Nieruchomości Kraków – Nowa Huta

Kraków to miasto o tysiącletniej historii, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii. Nieruchomości Kraków Nowa Huta – jak znaleźć idealne mieszkanie i dom w stolicy województwa małopolskiego? Sprawdzisz
w tym artykule.

Nieruchomości Kraków – Nowa Huta

Sercem miasta od setek lat jest Rynek Główny − największy plac miejski średniowiecznej Europy, wpisany na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1978. Z wieży bazyliki Mariackiej od 600 lat co godzinę na cztery strony świata grany jest hejnał. Natomiast stojące pośrodku rynku Sukiennice – średniowieczna hala targowa – są jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich zabytków.

Mieszkania na sprzedaż Kraków Nowa Huta – zobacz oferty na gethome.pl – charakteryzują się nie tylko atrakcyjnym położeniem, ale również wysoką jakością wykończenia.

Burzliwa przeszłość, duch epoki PRL-u, wyjątkowa architektura i indywidualny, silny charakter. Nowa Huta to nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim niespożyta energia jej mieszkańców. Serce dzielnicy bije na placu Centralnym. Nie leży on jednak w jej środku, tylko na południu, przy rozciągających się w kierunku Wisły Łąkach Nowohuckich –jedynym na terenie Krakowa użytku ekologicznym o powierzchni niemal 60 ha. Główną osią symetrycznego pięcioboku jest linia Alei Róż, a pod kątem 45 stopni rozchodzą się dwie aleje, z których wschodnia wiedzie wprost do bram kombinatu.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Krakowska Nowa Huta powstała jako miasteczko mieszkalne dla pracowników kombinatu metalurgicznego. Zaprojektowana od podstaw, w sposób przemyślany, w zgodzie z ideą “miasta ogrodu” miała być przestrzenią, w której wszystkie potrzeby mieszkańców są spełnione. Taką wizję Nowej Huty mieli jej założyciele, a jak prezentuje się dzielnica w opinii jej mieszkańców? Sprawdź: https://gethome.pl/blog/nowa-huta-miasto-w-miescie/

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz