Zdjęcie do tekstu - Nieruchomości Łódź Widzew

Nieruchomości Łódź Widzew

Nieruchomości Łódź Widzew – jak znaleźć idealną nieruchomość w tej dzielnicy? Miasto Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Położony w centralnym punkcie kraju ośrodek przez wiele lat był znany z dominującego przemysłu włókienniczego i dymiących kominów.

Nieruchomości Łódź Widzew

Widzew to dawna wieś, zlokalizowana w pobliżu miasta. Wśród lasów i pól rozstawione były domy kilku mieszkańców, którzy żyli z tego, co wyhodowali. Sytuacja diametralnie zmieniła się wraz z nabierającym rozpędu rozwojem przemysłowym Łodzi. Mieszkańcy Widzewa zaczęli zarabiać, świadcząc usługi transportowe czy hotelowe robotnikom pracującym w fabrykach włókienniczych.

Widzewskie grunty orne stały się z kolei wydajnym zapleczem żywnościowym miasta. Wieś zaczynała się rozrastać, a jej tereny licznie zasiedlali pracownicy fabryk i zakładów. W końcu, fragment po fragmencie, od 1906 r. Widzew zaczął być sukcesywnie włączany w granice Łodzi.

Szukasz nieruchomości w łódzkiej dzielnicy Widzew? Mieszkania na sprzedaż Łódź Widzew w Gethome to nie tylko przestronne metraże, ale również szereg dodatkowych udogodnień.

Łódź była największym skupiskiem przemysłu włókienniczego w Polsce i jednym z największych na świecie. Łódzki Okręg Przemysłowy obejmuje również ośrodki miejskie: Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Pabianice, Ozorków, Zgierz. Łódź słynie z przemysłu włókienniczego. Największe zakłady tej branży to: Próchnik, Redan S.A., Monnari Trade, Hexeline i Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne Teofilów.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz