Zdjęcie do tekstu - Nieruchomości luksusowe

Nieruchomości luksusowe

Polacy bogacą się, a polska gospodarka wykazuje stabilny i wysoki wzrost gospodarczy. Zmianie znacząco uległy również styl życia i rosnąca popularność produktów ekskluzywnych. Nieruchomości luksusowe coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Polska wyróżnia się na tle innych miast Europy oferując przedsiębiorcom konkurencyjne ceny i obiecujące stopy zwrotu z zakupu ekskluzywnych mieszkań.

Popyt na nieruchomości luksusowe rośnie wraz z zamożnością mieszkańców największych i najbardziej rozwiniętych miast tj. Chicago czy Nowy Jork. Podobnie sytuacja prezentuje się w Europie. Mieszkańcy Londynu, Berlina, Paryża, Wiednia i Warszawy są coraz bardziej skłonni do zakupu ekskluzywnego mieszkania. Taki zakup wiąże się ze stabilną sytuacją gospodarczą, która sprzyja inwestowaniu w luksusowe apartamenty.

Nieruchomości luksusowe w stolicy

Sytuacja na rynku luksusowych mieszkań wygląda szczególnie atrakcyjnie w przypadku Polski.  Wzrost wartości nieruchomości w Warszawie na poziomie 16% (dane z lat 2017-2018) to istotna informacja dla inwestorów – polskich i zagranicznych. Obecnie ceny w stolicy kształtują się średnio w granicach 5 600 – 9 500 USD za metr2. To zachęca do lokowania kapitału w zakup luksusowych apartamentów zwłaszcza, że są to najtańsze mieszkania wśród najważniejszych miast Europy i  Stanów Zjednoczonych.

W kraju od lat 90 buduje się coraz więcej apartamentowców klasy premium, szczególnie w Warszawie, gdzie osiągają one najwyższe ceny. W stolicy najbardziej pożądanym adresem jest obecnie prestiżowy wieżowiec Złota 44, znajdujący się w samym sercu miasta.

Sprawdź: koszt budowy mieszkań – jak się zmienia?

Dlaczego Złota 44?

Obecnie można jasno określić światowe trendy, które pozycjonują nieruchomość jako atrakcyjną. To prestiżowa lokalizacja, ochrona i prywatność, doskonały widok na panoramę miasta, wdrażanie najnowszych technologii w budynku, strzeżone miejsca parkingowe
z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, dostęp to centrum wellness z basenem i siłownią czy najwyższej klasy usługi concierge.

Warszawska ZŁOTA 44, która od początku przyciąga znane nazwiska, zagranicznych inwestorów, Polonię i polskich przedsiębiorców, posiada wszystkie wymienione udogodnienia. W budynku położono mocny nacisk na aspekt wizualny – wieżowiec został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, z wnętrzami londyńskiej pracowni projektowej Woods Bagot. Apartamenty wykorzystują zielone technologie obejmujące m.in. specjalne filtry powietrza i wody, systemy pozwalające redukować koszty i zużycie energii o 20%, dzięki technologii trójszybowej fasady. 

Na świecie nie brakuje miejsc, takich jak ZŁOTA 44, które oferują mieszkańcom styl życia na najwyższym, światowym poziomie. Co więcej zamożni Polacy coraz chętniej decydują się na przeprowadzkę z bogatych, spokojnych śródmieść, wybierając dobrze skomunikowane i rozwojowe centrum. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz