Zdjęcie do tekstu - Nieruchomości Warka

Nieruchomości Warka

Warka jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Już w XIII w. istniało na terenie wsi Stara Warka grodzisko o charakterze obronnym i targowym. Gdy koryto Wisły przesunęło się i zmieniło bieg Pilicy, osadę przeniesiono o 4 km na zachód na obszar obecnej Warki. Nieruchomości Warka – co powinieneś o nich wiedzieć? Sprawdzisz w tym artykule.

Nieruchomości Warka

Domy na sprzedaż w Gethome – Warka może pochwalić się ich dużą ilością. Konkurencyjne ceny, dogodne położenie – to nie jedyne ich atuty.

Rozwojowi turystyki sprzyja położenie miasta w malowniczej dolinie Pilicy oraz pobliskich lasów dawnej Puszczy Stromieckiej. Ze względu na dużą wartość przyrodniczą tych terenów w 1983 utworzono Obszar Chronionego Krajobrazu „Dolina Pilicy i Drzewiczki”. Przez Warkę i okolice wiodą liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe, a także jeden z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych Mazowsza. Władze miasta organizują coroczne imprezy promujące Warkę: „Owocobranie” i „Święto Warki” oraz uroczystości o charakterze patriotycznym.

Atrakcyjne położenie Warki i sąsiedztwo terenów zielonych to duży plus nieruchomości tam zlokalizowanych.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz