Zdjęcie do tekstu - Nieruchomości Wieliczka

Nieruchomości Wieliczka

Wieliczka – wydobywano tu sól, która była surowcem strategicznym i źródłem znacznego dochodu dla władców. Dzisiaj Wieliczka graniczy bezpośrednio z obszarem miejskim Krakowa, w dorzeczu Raby, Wilgi i Szrafy uchodzących do Wisły. Ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne z Krakowem. Nieruchomości Wieliczka – co musisz o nich wiedzieć?

Nieruchomości Wieliczka

Mieszkania na sprzedaż Wieliczka w Gethome – cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Przystępne ceny, dobra jakość wykończenia i przestronne metraże – to nie jedyne ich zalety.

Co warto zwiedzić w Wieliczce? Pełna unikalnego piękna i nieprzerwanie czynna od średniowiecza – zabytkowa Kopalnia Soli “Wieliczka” codziennie ukazuje turystom najznakomitsze solne cuda, skute w trudzie wielowiekowej pracy górników. W podziemnych wnętrzach Wieliczki czekają na turystów kilometry chodników i pochylni, zjawiskowe komory i jeziora oraz doskonałe rzeźby solne. Unoszący się w powietrzu zapach soli, leczniczy mikroklimat, imponujące komory, drewniane konstrukcje i perfekcja w najmniejszych detalach – uroki Trasy turystycznej każdego roku przyciągają i zachwycają ponad milion turystów rocznie podróżujących z najróżniejszych krajów świata. 

Bliskość Kopalni Soli i dogodny dojazd do centrum Krakowa to atuty nieruchomości zlokalizowanych w Wieliczce.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:

Bliska odległość Wieliczki od Krakowa sprzyja również częstym wizytom w stolicy województwa małopolskiego. I choć turystów najczęściej można spotkać w okolicy sukiennic, inne miejscówki również zasługują na uwagę. O tym, jak wygląda krakowskie Stare Miasto oczami mieszkańców i gdzie warto wpaść, przeczytasz tutaj: https://gethome.pl/blog/stare-miasto-w-krakowie-oczami-mieszkancow/.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz