zdjęcie do artykułu - akademik lublin

Nowa inwestycja obok Galerii Olimp w Lublinie

Przy al. Spółdzielczości Pracy powstanie nowy akademik o podwyższonym standardzie. Zaprojektowano tam kilkaset niewielkich mieszkań. Budowa rozpocznie się w drugiej połowie roku. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Transhurt, właściciel Galerii Olimp.

Województwo lubelskie dynamicznie się rozwija. Czy warto tam zamieszkać? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż w lubelskim w Gethome.

Budynek powstanie w miejscu starego biurowca Transhurtu, przy al. Spółdzielczości Pracy. Już w 2015 r. planowano wyburzenie tego obiektu – w tym miejscu miał się znaleźć hotel oraz biurowiec. Rozpoczęcie prac planowano na 2017 r., ale firma zmieniła plany. Akademik powstanie, ponieważ Lublin, jako miasto uniwersyteckie, przyciąga corocznie rzesze studentów.

Jak założyć akwarium w domu?

Drogę do inwestycji otworzyła zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Transhurt od lat starał się o zgodę na postawienie budynku o wysokości ponad 50 mkw. Jesienią ubiegłego roku radni zgodzili się na zabudowę sięgającą 40 metrów, zamiast dotychczasowych 20.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz