zdjęcie do tekstu - Nowe mieszkania w Poznaniu

Nowe mieszkania w Poznaniu

Według danych GUS, w ciągu ostatnich 12 miesięcy oddano w Polsce do użytku ponad 181 tys. lokali mieszkalnych. To najwyższy wynik od drugiej połowy lat 80. Boom na rynku nieruchomości nie ominął stolicy Wielkopolski. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Poznaniu, podobnie jak w innych miastach, jest bardzo duże. Sprawdź, dlaczego opłaca się kupić tu nieruchomość z rynku pierwotnego.

W całej Polsce rośnie liczba oddawanych do użytkowania mieszkań i domów – to efekt trwającego od kilku lat boomu budowlanego. Popyt na nieruchomości widoczny jest również w województwie wielkopolskim. Nowe mieszkania w Poznaniu dobrze się sprzedają. Dlaczego?

Nowe mieszkania Poznaniacy budują

Jeszcze do niedawna sloganem zachęcającym do odwiedzenia stolicy Wielkopolski było hasło: Poznań “miasto know-how”. Promocja przedsiębiorczości i zaradności, z jakiej słyną mieszkańcy tego regionu okazała się na tyle skuteczna, że zwróciła uwagę inwestorów, którzy dostrzegli olbrzymi potencjał miasta. Poznań wie, jak budować. Rocznie do użytku oddaje się tu kilka tysięcy nowych mieszkań. Według danych GUS, w I kwartale 2019 roku liczba gotowych lokali przekroczyła 6000. Co sprawia, że popyt na nowe mieszkania w Poznaniu stale wzrasta?

Atrakcyjne ceny

Duże zainteresowanie lokalami z rynku pierwotnego wpływa na wzrost cen. Taka tendencja widoczna jest zwłaszcza w dużych aglomeracjach – w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu ceny nowych mieszkań podskoczyły o kilka procent w skali roku. Jednak w Wielkopolsce koszty nieruchomości wciąż pozostają stabilne. Nowe mieszkania w Poznaniu są warte średnio 349 000 zł, zaś mediana cen za mkw waha się na poziomie 7 000 zł. Najdroższe są inwestycje zlokalizowane na terenie poznańskiego Starego Miasta i osiedla Stare Winogrady. Jednak ich zakup wciąż będzie znacznie tańszy od mieszkania na warszawskim Mokotowie czy krakowskim Kazimierzu. 

Różnorodność oferty

Poznański rynek nieruchomości charakteryzuje się dostosowaniem oferty dla potrzeb wszystkich grup społecznych. Zarówno single, pary, młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze, znajdą tu inwestycje spełniające ich oczekiwania. Mogą oni samodzielnie planować układ pomieszczeń, tworzyć własne aranżacje i decydować o wyborze materiałów, mebli czy dodatków. Większość ofert dostępnych jest również w wykończeniu pod klucz, co stanowi spore ułatwienie. Jednak to nie jedyne udogodnienia. Nowe mieszkania w Poznaniu cechują się atrakcyjnym położeniem, funkcjonalnym układem pomieszczeń i przemyślanym zagospodarowaniem części wspólnych. Na nowych osiedlach można liczyć na place zabaw dla najmłodszych, strefy relaksu dla tych nieco starszych, całodobową ochronę, monitoring, przestronne tarasy i miejsca postojowe.

W Poznaniu popularną opcją są mieszkania dwupoziomowe – przeczytaj dlaczego.

Lokata kapitału

Poznań jest bardzo ważnym ośrodkiem biznesu, przemysłu, kultury i edukacji w Polsce. Niska stopa bezrobocia, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, bogate zaplecze akademickie – to nie jedyne atuty miasta. Międzynarodowe Targi Poznańskie cyklicznie przyciągają do Wielkopolski kilka tysięcy wystawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Podobnie uczelnie wyższe – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego i wiele innych sprawia, że studenci chętnie wybierają Poznań, a duża część z nich decyduje się zostać tu na stałe. Wynajem krótkoterminowy jest dla nich najbardziej atrakcyjną formą najmu. To właśnie dlatego mieszkanie w Poznaniu może okazać się dobrą lokatą kapitału. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz