Zdjęcie do tekstu - Odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania w asyście specjalisty

Odbiór mieszkania to już ostatni etap na drodze prowadzącej do posiadania na własność własnych czterech ścian. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Na miejscu może czekać na nas kilka niespodzianek – jeśli je przeoczymy istnieje ryzyko, że w późniejszym czasie poniesiemy straty finansowe, a przy tym może to nas kosztować sporo nerwów.

Jesteś na etapie poszukiwania własnego M? Sprawdź inwestycję zwoleńska 90. Położona na warszawskim Wawrze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Odbiór mieszkania – formalności

Odbiór mieszkania to sprawdzenie jego stanu przed oddaniem go do użytku właściciela. Właśnie wtedy nabywcy mają prawo zgłaszać deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące wykonania lokalu. W praktyce odbiór polega na spisaniu protokołu w asyście przedstawiciela dewelopera. Warto jednak dodatkowo skorzystać z usług specjalisty, który pomoże nam sprawnie przejść przez ten proces. Tym bardziej, że lista rzeczy do sprawdzenia jest naprawdę spora.

Podczas odbioru nieruchomości kontrola obejmuje m.in. metraż i rozkład pomieszczeń, instalacje (elektryczną, gazową, grzewczą, wodną, wentylacyjną i kanalizacyjną), liczniki mediów, tynki (jakość, równość wykonania, ewentualne pęcherze powietrza, pęknięcia i rysy), wylewki betonowe i cementowe (jakość, wypoziomowanie, ewentualne pęknięcia i rysy), okna i drzwi balkonowe (jakość montażu, ewentualne rysy na szybach, ramach, parapetach, otwieranie i uchylanie), balkon, taras, loggię (jakość posadzki, spadek, montaż barierek), a także garaż i piwnicę.

Odbiór mieszkania w asyście

Wszelkie niedociągnięcia, błędy i braki muszą być zgłoszone od razu. Poza trudnością w ocenie stanu technicznego lokalu, osoba niewykwalifikowana nie będzie w stanie przewidzieć, na co zwrócić uwagę przy niewielkich niedociągnięciach wykonawcy. Bez odpowiedniego sprzętu w postaci metrówki i poziomicy nie mamy możliwości dostrzeżenia drobnych wad nieruchomości. Tym samym trudno nam będzie też dokonać rzetelnego odbioru mieszkania.

Może Cię zainteresować: Smart City – na czym polega koncepcja miasta inteligentnego?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz