Zdjęcie do tekstu - Ogrody społeczne - Warszawa

Ogrody społeczne – Warszawa

Ogrody społeczne w Warszawie to miejsca, w których na wspólnym kawałku ziemi mieszkańcy mogą przez cały sezon razem siać i uprawiać rośliny, korzystać z plonów i twórczo spędzać czas. Jeśli więc jesteś fanem “grzebania w ziemi” i jednocześnie cierpisz na brak własnego ogrodu, działki lub balkonu, odwiedź zaproponowane przez nas miejsca. 

Ogrody społeczne w Polsce

Ogrody społeczne cieszą się dużym zainteresowaniem. W Warszawie działa już blisko 20 ogrodów społecznościowych. Tworzą je nieformalne grupy, ale także stowarzyszenia i instytucje. Podobnie jak różni są ich założyciele, tak odmienny może być ich charakter. Łączą je ludzie, ale także wsparcie, jakie mogą otrzymać od stolicy. Jakie ogrody społeczne w Warszawie polecamy najbardziej? Sprawdź naszą TOP 3.

Pokój na lato

Tej letniej i plenerowej miejscówki MPW – nie trzeba już warszawiakom przedstawiać. Pod okiem miejskich ogrodników można pielęgnować własny kawałek ogrodu. Zebrane plony zostaną wykorzystane na warsztatach kulinarnych. Dodatkowo, na czas wakacyjnych wyjazdów, “Pokój na lato” służy  mieszkańcom bezpłatnym hotelem dla kwiatów – specjalnie zaprojektowaną szklarnią. 

Namiastkę społecznego ogrodu możesz stworzyć na swoim balkonie. Dlatego sprawdź, jakie kwiaty doniczkowe nadadzą się do tego idealnie. 

Ogród Fort Bema

Ogród społecznościowy, zlokalizowany przy ul. Waldorffa,  został utworzony w ramach inicjatywy lokalnej, we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bemowo. Mieszkańcom oferuje szereg atrakcji – można  m.in. wysiać łąkę kwietną i przygotować grządki warzywno-ziołowe, uzyskać wiedzę o roli ptaków i owadów w mieście, zbudować dla nich domki i budki oraz  pasiekę dla pszczół i wziąć udział w warsztacie pszczelarskim. To miejsce zachwyci nie tylko najmłodszych.

Ogród Powszechny

Ogród Powszechny to wspólna inicjatywa Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, Fundacji Strefa WolnoSłowa, Goethe Institut i mieszkańców Pragi. Na miejscu, poza uprawą roślin, mieszkańcy Pragi będą uczyć się, jak zmieniać swoją najbliższą okolicę. 

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz