Zdjęcie do tekstu - Organizacja szafy - jak powinna wyglądać?

Organizacja szafy – jak powinna wyglądać?

Wyjmowanie ubrań z szafy (i chowanie ich tam) nie zawsze jest komfortowe. Jak często musimy wspinać się na palce lub krzesło, by sięgnąć po ulubioną koszulę czy spodnie? Organizacja szafy – jak powinna wyglądać? Podpowiadamy.

Albo jak wiele razy zdarzyło nam się przypadkowo wyjąć rzeczy, których wcale nie chcieliśmy? Czy korzystanie z szaf i garderób może być wygodniejsze? Owszem. Za pomocą prostego rozwiązania – pantografu, nie tylko będziemy mieć łatwiejszy dostęp do ubrań, ale też lepiej wykorzystamy przestrzeń przechowywania.

Sprawdź: Obniżka stóp procentowych – co zmieniła?

Organizacja szafy – podstawy

Każdy z nas ma inny obraz idealnej szafy. Dla jednych będzie to piękny mebel utrzymany w ulubionym stylu, dla innych stworzona we wnęce bieliźniarka będąca ukłonem w stronę praktyczności. Jeszcze inna grupa skrycie lub całkiem otwarcie marzy o przestronnej garderobie. Wszystkie te rozwiązania łączy jedna cecha – panuje w nich wzorowy wręcz porządek. W powszechnej opinii idealna szafa jest pojemna, funkcjonalna, optymalnie wykorzystana i perfekcyjnie zorganizowana… Korzystanie z niej jest łatwe i komfortowe. Ubrania, tekstylia, a także inne potrzebne w domu przedmioty, mają swoje miejsce i są przechowywane we właściwy sposób. Aby je wyjąć lub schować nie musimy przekładać innych rzeczy, wyciągać czy wpychać na siłę.

Choć o takiej szafie marzy większość z nas, w praktyce niewielu może się cieszyć z jej posiadania. Na ogół bowiem zmagamy się z niedostatkiem miejsca do przechowywania i/lub niezadowalającą jego organizacją. Czy oprócz totalnego remontu i wymiany mebli możemy zrobić coś, by poprawić swoją sytuację i komfort? Kluczem do ładu w przestrzeni przechowywania jest odpowiednie wykorzystanie miejsca, którym dysponujemy. Dlatego, nawet w stosunkowo niewielkiej zabudowie możemy nie tylko wprowadzić, ale i bez trudu utrzymać ład. To możliwe, o ile wykorzystamy odpowiednie akcesoria meblowe np. pantografy.

Organizacja szafy – pantograf

Pantograf to w istocie rodzaj drążka z zamocowanym na środku wygodnym uchwytem i wytrzymałymi podnośnikami olejowymi. Dzięki nim można go szybko i bez wysiłku opuścić do wygodnej pozycji, tak by zdjęcie lub powieszenie wieszaka było łatwiejsze i nie wymagało używania krzesła. W ten sposób możemy wykorzystać całą przestrzeń szafy – nawet tę zlokalizowaną pod samym sufitem, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu korzystania. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych. – Mało tego, wykorzystując pantograf, możemy również zamocować drążki w szafie na dwóch poziomach, co dwukrotnie zwiększy przestrzeń do przechowywania ubrań. To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób o niższym wzroście, ale również w przypadku naprawdę wysokiej zabudowy.

Przeczytaj: Osiedle owocowe – co warto wiedzieć o wielkopolskiej inwestycji?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz