Zdjęcie do tekstu - Oświetlenie do łazienki

Oświetlenie do łazienki

Energetyzujący prysznic, relaksująca kąpiel w wannie, poprawki makijażu w ciągu dnia – to codzienne czynności, które wymagają innego rodzaju oświetlenia. Jedno jest pewne. Łazienka powinna być jasna o każdej porze dnia. Jak dobrać oświetlenie do łazienki? Sprawdzisz w tym artykule.

Metraż – ważne kryterium

Im większą powierzchnią metrażu dysponujemy, tym więcej źródeł światła powinniśmy uwzględnić. Dotyczy to zwłaszcza wnętrz utrzymanych w ciemniejszych tonacjach. W tych jaśniejszych można postawić na minimalizm. Inne oświetlenie wybierzemy jednak do małej toalety, inne do dużego salonu kąpielowego.

Przeczytaj także: Jaką choinkę wybrać?

Żarówki LEDowe

Żarówki ledowe cieszą się dużą popularnością, z uwagi na Obecnie energooszczędność oraz trwałość (pracują 25 razy dłużej niż tradycyjne żarówki). Nie nagrzewają się, są bezpieczne – dotknięcie nawet długo świecącej lampki nie grozi oparzeniem.

Żarówki halogenowe

Światło emitowane przez żarówki halogenowe jest najbardziej zbliżone do naturalnego, czyli najzdrowszego dla oczu. Nie zmienia ani barwy skóry, ani koloru przedmiotów, dzięki czemu żarówki halogenowe coraz częściej goszczą w naszych łazienkach.

Plafony

Plafon to niepozorna, jednak funkcjonalna lampa. Źródło światła mogą stanowić w niej zarówno tradycyjne żarówki, jak i nowoczesne, ekologiczne diody LED, a dzięki uniwersalnemu designowi plafony można dopasować do stylu dowolnego wnętrza. Plafony idealnie sprawdzą się w łazienkach. Ich niektóre modele posiadają specjalne powłoki wodoszczelne, zabezpieczające przed dostaniem się pary wodnej do środka urządzenia.

Oświetlenie lustra

Strumień światła w przypadku oświetlenia lustra, powinien padać na osobę stojącą przed umywalką, równomiernie oświetlać twarz, oddając jej naturalny odcień. Optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch opraw po obu stronach lustra lub kilka opraw u góry i paru po bokach. Można również kupić szafkę zintegrowaną z oświetleniem – wyposażoną w kinkiet, listwy ledowe czy małe punkty świetlne. W tym przypadku przewód elektryczny trzeba jednak zaplanować za szafką.

To tylko niektóre, najpopularniejsze modele oświetlenia łazienkowego. Możliwości jest oczywiście zdecydowanie więcej – na rynku dostępnych jest szereg rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i gustów niemal każdego. Oświetlenie to nie tylko ważny i funkcjonalny element wykończenia mieszkania czy domu, ale również kluczowy fundament aranżacyjny i dekoracyjny wnętrza.

Mogą Cię zainteresować: oferty nowych mieszkań na warszawskiej Chomiczówce.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz