zdjęcie do tekstu - Owady w domu - 6 sposobów na ich pozbycie

Owady w domu – 6 sposobów na ich pozbycie

Lato nas rozpieszcza – piękne słońce, ciepło i wakacje. Jednak w tym okresie wzmożoną aktywność wykazują również owady, które przez otwarte okna i drzwi wpadają do naszych domów. Niekiedy są bardzo uciążliwe. Nie tylko przeszkadzają w codziennych czynnościach ale przede wszystkim ciężko się ich pozbyć. Przedstawiamy kilka skutecznych sposób na walkę z niechcianymi lokatorami.

W ciągu dnia czekają na nas muszki, osy czy pszczoły, a w nocy komary. Mogą one być prawdziwą udręką. Strzec się przed nimi powinni przede wszystkim alergicy, ponieważ zwykle ukąszenie może wywołać uczulenie. Aby się przed nimi uchronić powinniśmy zabezpieczyć nie tylko ciało, ale i dom.  Jak z nimi walczyć?

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest ustalenie przyczyny, skąd się biorą owady w naszym mieszkaniu. Być może jest nią nieodpowiednio zagospodarowany balkon bądź taras i niewłaściwy dobór gatunków kwiatów – niektóre z nich mogą przyciągać czy odstraszać owady. Dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja – sprawdź koniecznie, jak prawidłowo urządzić balkon.

Świece i kadzidełka zapachowe

Jest to najpopularniejsza metoda. Mamy ich wiele do wyboru. Są takie, które odstraszają owady w promieniu od 2 do 15 metrów. Najlepiej wykorzystywać je w małych pomieszczeniach np. w sypialni. Alternatywą są również kadzidła zapachowe.

Naturalne środki

Niektóre rośliny jak mięta, bazylia i lawenda wydzielają olejki eteryczne, które działają odstraszająco na komary czy mrówki. Ustawione na oknach czy balkonie niwelują ich liczbę. Tutaj sprawdzą się także olejki eteryczne – np. eukaliptusowy, miętowy, waniliowy czy goździkowy. Można je np. wlać do kominka aromaterapeutycznego.

Mechaniczne środki

Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju zawieszki czy lepy na muchy, a także lampy owadobójcze. Im wyższa jest moc takiej lampy, tym większy jest promień jej działania. Takie rozwiązanie sprawdza się na balkonach i tarasach. Działają na tej samej zasadzie – owady są wabione do lampy światłem ultrafioletowym.

Mechaniczne środki nie przynoszą rezultatu? Być może problem tkwi w niewłaściwym urządzeniu kuchni, dlatego zerknij na nasze propozycje, jak zagospodarować przestrzeń w małej kuchni.

Środki owadobójcze

Jest ich bardzo dużo. Są dostępne w sprayu czy urządzeniach włączanych do gniazdka z prądem. Nie tylko odstraszają, ale pozwalają się pozbyć tych, które już nas odwiedziły. Niestety często wydzielają nieprzyjemny zapach o toksycznym charakterze. Nie powinno się ich raczej stosować w miejscach, w których przebywają dzieci.

Może Cię zainteresować: najlepsze centra handlowe w Warszawie.

Moskitiery

Prostym i najskuteczniejszym rozwiązaniem są moskitiery okienne i drzwiowe. Współcześnie można je dopasować do każdego okna. Inną zaletą jest to, że ich montaż nie wymaga ingerencji w ramę okienną. Najprostszą odmianą moskitiery jest siatka z włókna szklanego pokrytego PVC. Wygodniejsze są natomiast moskitiery ramkowe i rolowane, które można dostosować do okien i drzwi.

Co wybrać?

Wybór odpowiedniego środka zależy od wielu czynników. Najlepiej zainwestować w te, które gwarantują największy komfort i niezawodne zabezpieczenie przed uciążliwymi owadami. Stawiajmy jednak na naturalne środki, które nie będą stanowiły zagrożenia również i dla nas. 

Zapoznaj się również z ofertą domów na Gethome.pl w Lublinie na portalu GetHome.pl

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz