Zdjęcie do tekstu - Pieniądze - inwestycje

Pieniądze – w co inwestować?

W co inwestować pieniądze, gdy w bankach średnie oprocentowanie lokaty wychodzi na przysłowiowe zero, gdy dodamy inflację? Trzeba je najpierw zrozumieć i opanować. Dlatego w tym artykule sprawdzisz, w co inwestować pieniądze w 2020 roku?

  • obligacje – należą do tzw papierów dłużnych, emitowanych przez Skarb Państwa, samorządy oraz przedsiębiorstwa. Jeśli chcemy inwestować w obligacje, musimy pamiętać, że są to inwestycje długoterminowe.
  • certyfikaty inwestycyjne –  to papiery wartościowe poświadczające wykupienie udziału w funduszu inwestycyjnym. Ich cena nie jest odzwierciedleniem kursu spółki, a niektórych surowców czy indeksów giełdowych.
  • opcje – na GPW występują pod postacią umowy. Kupujący nabywając opcję, otrzymuje prawo do kupna bądź sprzedaży w przypadku opcji sprzedaży konkretnego instrumentu bazowego (np. akcji) w określonym terminie i ustalonej cenie.
  • kontrakty terminowe – dla zaawansowanych inwestorów i ludzi skłonnych do ryzyka. W ciągu dnia można wiele stracić albo dużo zyskać. Najprościej mówiąc są to zakłady finansowe dotyczące tego, ile wyniesie kurs poszczególnych spółek.

Opłacalność inwestycji w nieruchomości jest bardzo duża – sprawdź, ile możesz na tym zyskać.

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz