Zdjęcie do tekstu - Plany na rok 2020 okiem deweloperów

Plany na rok 2020 okiem deweloperów

Miniony rok znów okazał się rekordowy pod względem liczby sprzedanych, jak i budowanych mieszkań. Prognozy na kolejne lata są optymistyczne. Plany na rok 2020 – jakie są w branży deweloperskiej?

Plany na rok 2020 – przegląd opinii

Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments

– Z perspektywy naszej firmy rok 2020 zapowiada się bardzo intensywny. Przed nami nie tylko dwie edycje Targów Mieszkaniowych ale także odbiory lokali z II i III etapu Rodzinnych Komornik. Klucze do mieszkań zyskają również klienci I oraz III etapu Rodzinnych Podolan, gdzie z nowym rokiem wprowadziliśmy promocję zimową.- Realizowane przez nas osiedla cieszą się dużą popularnością, dlatego już możemy zdradzić, że w drugiej połowie roku uruchomimy sprzedaż, ostatniego etapu naszego osiedla na poznańskich Podolanach, a premiery nowej inwestycji można spodziewać się już jesienią. – Warto zwrócić uwagę na zwiększającą się rolę programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Ponieważ wartość firmy jest mierzona nie tylko poprzez przekazane lokale, ale przede wszystkim wkład w społeczeństwo. Dlatego w 2020, planujemy wspierać m.in. lokalne wydarzenia w obrębie naszych inwestycji oraz akcję Deweloperzy Dzieciom.

Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner

– Nowy rok rozpoczęliśmy z dodatkową energią, ponieważ rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w inwestycji Jarochowskiego 81, wielorodzinnym budynku na poznańskim Grunwaldzie. Ponadto dostępne są mieszkania w Śródka OdNowa 2 i lokale w Nadolnik Compact Apartments. Bardzo prawdopodobne, że popyt będzie utrzymywał się na zadowalającym poziomie, dlatego w tym roku nie ustajemy w poszukiwaniach nowych terenów pod inwestycje.

Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development

– U progu 2020 roku deweloperzy zaglądają w przyszłość z optymizmem. Spójrzmy na dane dostępne w Głównym Urzędzie Statystycznym, konkretnie w raporcie „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-listopad 2019”. „Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym zwiększyła się o 4,5 procent, w porównaniu do analogicznego okresu 2018” – czytamy w raporcie GUS. To oznacza, że deweloperzy będą mieć w 2020 roku ręce pełne roboty.

– Jakie elementy mogą wpłynąć na sytuację rynkową u deweloperów? Panuje opinia, że „banki mogą zaostrzyć kryteria dotyczące kredytów”. Dziś nie można ocenić, czy w jakikolwiek sposób to wpłynie na sprzedaż. Raczej zauważyłbym, że udzielana jest rekordowa liczba kredytów. Ponadto od lat mówi się o deficycie mieszkaniowym w Polsce. Z pewnością nie został jeszcze zaspokojony. Podsumowując, nawet gdyby te czynniki miały wpłynąć na rynek, to będziemy mówić o stabilizacji.

Przeczytaj również: Izolacja a aranżacje – jak pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę aranżacji pomieszczeń Polaków?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz