Zdjęcie do tekstu - Podłoga - jaką wybrać?

Podłoga – jaką wybrać?

Wykonanie podłogi traktowane jest traktowane jako priorytet aranżacji wnętrz. Podłoga musi być bezpieczna i solidna, a także powinna się dobrze prezentować. Jest to jeden z pierwszych elementów, na który patrzą nasi goście w czasie odwiedzin. Podłoga – jaką wybrać by służyła przez lata? Sprawdź.

Podłoga w mieszkaniu zajmuje na tyle dużą powierzchnię, że w znacznej mierze decyduje o wyglądzie całego pomieszczenia, podkreśla charakter wystroju, a nawet definiuje jego styl.

Podłoga drewniana – absolutny hit

Drewno to najważniejszy materiał wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Jest nie tylko piękny, ale też naturalny i niezwykle wytrzymały, odporny na różne uszkodzenia. jego faktura, kolorystyka oraz rysunek słojów wprowadzają do wnętrz harmonię i spokój. To wszystko sprawia, że drewno nadal króluje w naszych pomieszczeniach.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości? Sprawdź ofertę dewelopera cracovia property w Gethome.pl.

Panele – popularne rozwiązanie

Panele podłogowe są najpopularniejszym materiałem podłogowym i doskonałą alternatywą dla drewna. To zdecydowanie tańsze, a także łatwiejsze w montażu i utrzymaniu rozwiązanie. Funkcjonalność oraz trwałość to zdecydowanie największe atuty paneli podłogowych.

Gres – nie tylko do łazienki

Gres to wyjątkowy materiał. Mimo swojego składu (sprasowane kruszywo), to materiał plastyczny, nadający się do zastosowania w każdym pomieszczeniu. Często poprzez swój surowy charakter wykorzystywany jest do wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym czy loftowym, lecz nie tylko. Dzięki strukturze przypominającej piasek, ziemię czy kamienie naturalne ten rodzaj płytek może stanowić ciekawy sposób na wykończenie lub wyróżnienie elementów wystroju całego mieszkania.

Terakota wciąż na czasie

Terakota to płytki kamionkowe, które charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz umiarkowanymi parametrami technicznymi. Zarówno kiedyś, jak i dziś – cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich produkcja polega na wypalaniu starannie wyselekcjonowanych gatunków gliny, która jest drobnoziarnista i dobrze oczyszczona.

Może Cię zainteresować: Boazeria – jak ją wykorzystać?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz