Poznań rynek nieruchomości

Poznań w rozbudowie – nowe projekty deweloperów

Ten rok będzie obfitował w bogatą ofertę z rynku pierwotnego. Więcej mieszkań na Nowych Ogrodach i Podolanach. Rozbudowuje się Gospodarska i Wilczak. Nowości pojawiają się również pod Poznaniem – w Luboniu, Swarzędzu, Dąbrówce, Brodowie i Głuchowie. To najświeższe projekty mieszkaniowe w sercu Wielkopolski.

Początek roku przynosi odsłony wielu inwestycji, nowych etapów i rozbudowy osiedli na terenie całego Poznania i powiatu poznańskiego. Deweloperzy chętnie budują, gdyż ubiegły rok pod względem sprzedażowym był zadawalający, a i prognozy na kolejne miesiące są optymistyczne. Miniony rok był bardzo pomyślnym okresem dla poznańskiego rynku pierwotnego. Osoby szukające mieszkań na terenie Poznania i okolic, miały o wiele większy wybór niż wcześniej. Statystyki portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że w grudniu 2014 roku poznańscy deweloperzy oferowali 50 inwestycji z dostępnymi lokalami. Rok później, ta liczba zwiększyła się już do 80 różnych projektów, czyli o 60% rok do roku – tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Sprawdź oferty architektów na RynekPierwotny.pl

Architekt Warszawa Architekt Kraków

Architekt Poznań Architekt Wrocław 

Starty inwestycji

W stolicy Wielkopolski, u zbiegu ulic Wilczak i Serbska trwa budowa III etapu kolejnej inwestycji firmy Agrobex – powstanie 78 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Projekt przewiduje powstanie 6 budynków, a w nich około 550 lokali. To czyni osiedle Wilczak 20 jedną z większych budów w tej części Poznania. Z kolei podpoznański Luboń wzbogaci się o 146 mieszkania o metrażach od 38 do ponad 88 mkw. Deweloper, NCS-Bud rozpoczyna realizację projektu Wschodnia 19, w ramach którego powstanie pięciokondygnacyjny budynek z halą garażową, skrytkami lokatorskimi i zielonymi tarasami na ostatniej kondygnacji. Nowa inwestycja pojawiła się również w Swarzędzu. Przy ulicy Cieszkowskiego powstanie Osiedle Liliowe. Składa się ono z 26 dwupoziomowych domów w zabudowie szeregowej. Zmiany przewidziane są też w Głuchowie-Rosnowie, gdzie wystartował III etap osiedla Rodzinne Ogrody. Wybudowanych zostanie 8 mieszkań w zabudowie szeregowej o metrażach 47 i 54 mkw z ogrodami. Mieszkania będą oddawane w standardzie plus, co oznacza, że deweloper zapewni m.in. domofon, piec, grzejniki, gniazdka czy włączniki.

Debiuty sprzedażowe

Sprzedaż nowego budynku rozpoczęła się przy ul. Meissnera 2 w Poznaniu. Na osiedlu Nowe Ogrody powstanie 116 mieszkań, hala garażowa oraz 7 lokali usługowo-handlowych. W ramach III etapu dostępne są kawalerki, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchni od 27 do 78 mkw z możliwością aranżacji większych przestrzeni. Nowe mieszkania pojawiły się też w ofercie Ekonbud-Fadom. IV etap zakłada oddanie do użytku budynku, w którym łącznie znajduje się 68 mieszkań o powierzchni od 34 do 72 mkw. Z kolei firma Grzegorczyk Nieruchomości przystąpiła do sprzedaży 10 domów bliźniaczych i wolnostojących, powstających w ramach III etapu osiedla Kameralnego II w Poznaniu. Atrium Grunwald poinformowało o realizacji kolejnego, III etapu, który znalazł się już w sprzedaży.

Mnogość inwestycji oferowanych w Wielkopolsce daje szeroki wybór poszukującym, a to dopiero początek roku. Deweloperzy jednogłośnie podkreślają, że tempo zostanie utrzymane i już wkrótce pojawią się kolejne projekty.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz