Zdjęcie do tekstu - Prace budowlane

Prace budowlane

Zamierzasz kupić mieszkanie na osiedlu, które właśnie powstaje? Poproś dewelopera o możliwość zwiedzenia budowy. Podpytaj o prace budowlane, które się tam odbywają. Większość inwestorów pozwala przyszłym nabywcom zwiedzić dany projekt jeszcze w trakcie budowy. Decydując się na odwiedzenie placu budowy, należy zachować szczególną ostrożność i postępować według pewnych zasad, które obowiązują na każdej budowie. 

Sieć hoteli – czy to dobry pomysł na biznes?

Umów się na wizytę

Aby wejść na miejsce naszego przyszłego “M” w trakcie jego realizacji, potrzebna nam będzie zgoda dewelopera. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń i umów się na wizytę. Kwestia etapu prac budowlanych, warunkujących wejście na teren inwestycji bywa zróżnicowana. Większość firm zgadza się na taką wizytę dopiero w momencie osiągnięcia stanu surowego otwartego lub zamkniętego. Wcześniejsze wejście na budowę dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania z reguły nie ma sensu, bowiem i tak możliwe byłoby co najwyżej obejrzenie budynku z zewnątrz.

Porozmawiaj z kierownikiem budowy

Oczywiście poza zgodą dewelopera, istotna będzie przede wszystkim zgoda kierownika budowy, warunkująca nasze wejście. Kierownik lub osoba do tego wyznaczona, przed wizytą poinstruuje nas, jak zachować szczególną ostrożność i jak należy zachowywać się na budowie.

Załóż odzież ochronną

Od kierownika budowy otrzymamy również niezbędne ochronne ubranie w postaci kasku, jak również kamizelki ochronnej.Zdarza się również, że podczas wizyty zobligowani będziemy do założenia odpowiednich ochronnych okularów.

Nie zapomnij o antypoślizgowych butach

Planując wizytę na budowie pomyśl o obuwiu. Powinno być kryte i antypoślizgowe, jak również, to uwaga do pań – na płaskiej podeszwie.

Zwiedzaj w asyście osoby do tego uprawnionej

Po budowie nie poruszamy się sami. Trwają tam zaawansowane prace budowlane. Zwiedzamy ją albo z kierownikiem budowy, albo w asyście osoby do tego uprawnionej, która oprowadzając, z pewnością odpowie na konkretne, nurtujące nas pytania.

Sprawdź wcześniej zasady

Część deweloperów nie zezwala na wprowadzanie na teren budowy osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Warto o tym pamiętać i sprawdzić odpowiednio wcześniej obowiązujące na danej budowie zasady, zwłaszcza, jeśli chcielibyśmy do naszego przyszłego “M” zabrać całą rodzinę.

Wybierając się na budowę naszego upragnionego mieszkania przed wizytą oceńmy także panujące w danym dniu warunki atmosferyczne, przygotują się odpowiednio również pod kątem garderoby, biorąc pod uwagę możliwość występowania pyłu, czy błota.

Przeczytaj również:


Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz