Zdjęcie do tekstu - Praga Północ - inwestycje

Praga Północ – inwestycje

Praga Północ – to tu powstaje budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie. Generalnym wykonawcą jest Totalbud SA, projekt powstał w pracowni Pastewka i Strój Architekci, deweloperem obiektu jest Marvipol Development SA. Obiekt powstaje w tzw. ostrych granicach na działce o pow. 1361 mkw i jest zaprojektowany na planie prostokąta o wymiarach 33 x 42 m. „Dom przy Okrzei” będzie miał dziewięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne kondygnacje garażowe.

Budowa jest trudna nie tylko z powodów logistycznych, ale także geologicznych. Jednak mimo bardzo trudnych obiektywnych warunków realizacji zakontraktował termin oddania obiektu jak dla budów standardowych. Grunt na budowie jest zgodny z badaniami, niemniej jest on bardzo trudny z licznymi przewarstwieniami gliniastymi i z licznymi soczewkami trzymającymi wodę.

Sprawdź: licytacja komornicza – czy warto kupić mieszkanie z niej pochodzące?

Praga Północ – etapy inwestycji

„Dom przy Okrzei” zaoferuje 85 apartamentów. Kubatura obiektu osiągnie 30,4 tys. m³ przy powierzchni zabudowy 817,4 mkw. Budynek o wysokości 28,98 m harmonijnie wpisze się swoją bryłą w sąsiednią zabudowę. Kompozycja elewacji podkreśla narożny charakter działki, na co składają się dwie wertykalnie zakomponowane ściany od strony ulic Okrzei i Krowiej połączone narożnymi balkonami, zwieńczone wspólnym dachem z obrysem w liniach pierzei.

Obecnie inwestycja jest na etapie ukończenia obudowy wykopu ścianami szczelinowymi i  założenia rozpór. Dobiegają końca roboty zbrojeniowe płyty fundamentowej i rozpoczyna się jej betonowanie. Płyta poziomu zero ma być gotowa w listopadzie br. Stan surowy otwarty planowany jest na kwiecień przyszłego roku, a zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie na listopad 2020 r.

Może Cię zainteresować: Zalesewo -inwestycje.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz