Zdjęcie do tekstu - Promocja inwestycji

Promocja inwestycji

Mieszkanie jest takim samym produktem marketingowym i podlega tym samym prawom w zakresie promocji, co odzież, żywność czy kosmetyki. Jednak, aby opracowana przez dewelopera strategia marketingowa przyniosła pożądany efekt i zwrot z inwestycji musi być skrupulatnie przemyślana oraz dostosowana do rynków czy grup docelowych. Promocja inwestycji – czy jest możliwa?

Promocja inwestycji

Warto zwrócić uwagę na fakt, że polski rynek nieruchomości jest bardzo trudny i wymagający. Deweloperzy są więc zmuszeni do sięgania po nowe i coraz ciekawsze narzędzia promocji, które pozwalają na skuteczne dotarcie do klientów. Z roku na rok na znaczeniu zyskuje również Internet. Otwiera on przed deweloperami nowe możliwości, których nie można nie wykorzystać i umożliwia precyzyjne oraz co ważne efektywne docieranie do grup docelowych. Promocja inwestycji może przynieść wymierne korzyści.

Reklama typu outdoor

Niestety wciąż mało deweloperów potrafi skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Slogany takie jak: dogodna lokalizacja, nowoczesna architektura, atrakcyjna cena czy garaż gratis przestają robić wrażenie. Wciąż najczęstszym sposobem prezentacji oferty jest podanie kosztu jednego metra kwadratowego. Tymczasem odpowiednia polityka cenowa to sposób na przyspieszenie sprzedaży, a nie tylko walka z kryzysem. 

Jednak warto pamiętać, że promocje i rabaty są najskuteczniejsze wtedy, gdy promują wyróżnik inwestycji i potęgują pozytywne wrażenie odnośnie nieruchomości. Deweloperzy kładą nacisk na reklamowanie ofert inwestycji w prasie i na billboardach. Niewielu z nich robi to jednak skutecznie. Często popełnianym przez nich błędem jest promowanie zbyt wielu zalet inwestycji jednocześnie. Tymczasem najskuteczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie w reklamie jednego zdjęcia lub wizualizacji, które obrazują jedną unikalną korzyść. Warto też wiedzieć, że reklamy typu outdoor są bardziej efektywne jeśli posiadają łącznie 3 – 4 elementy, a nie 7 – 8. Dlatego w tym przypadku lepiej umieścić na nich zaledwie jedno zdjęcie albo wizualizację, logo inwestycji i przykuwający uwagę slogan oraz numer telefonu. Rozbudowanie reklamy o większą ilość elementów obniża skuteczność. 

Promocja inwestycji a sposób postrzegania

Deweloper ATAL przy zakupie mieszkania oferuje klientom usługę wykończenia wnętrza oraz poradę projektanta w bardzo niskiej cenie niespotykanej na rynku. Nabywca ma do wyboru kilka standardów wykończenia wnętrz w cenie kilkuset złotych, czyli cenie niemożliwej do uzyskania, gdyby klient chciał sam wykończyć nieruchomość w danym standardzie i tymi samymi materiałami. 

Dla klienta oznacza to oszczędność pod względem finansowym, ale też oszczędność czasu, możliwość szybkiego wprowadzenia się do mieszkania oraz brak konieczności poszukiwania i nadzorowania firm budowlanych. Atutem takiego rozwiązania jest również szansa na ubieganie się o większy niskooprocentowany kredyt hipoteczny – z uwagi na fakt, że koszt apartamentu jest powiększony o koszt jego wykończenia. Wielu deweloperów oferuje wykończenie wnętrz, ale cały program traktują po macoszemu i kończy się na wydrukowaniu katalogu ze standardami. Ponadto usługa ta często jest dość droga i klient woli wykańczać wnętrze samemu albo zlecić projektantowi wnętrz. 

Czy w dużym mieście można tanio kupić lokum? Przeczytaj, czy jest to możliwe.

Co zyskuje deweloper?

ATAL dzięki standaryzacji oferty wykończenia wnętrz, efektowi skali (bardzo duży odsetek mieszkań jest wykańczanych w ten sposób, w odróżnieniu od innych deweloperów, gdzie taki odsetek nie przekracza 5%), atrakcyjnym warunkom u dostawców materiałów budowlanych, deweloper oferuje niskie ceny (w zależności od standardu 300 – 500 zł za m kw), które wprawiają w zakłopotanie pobliską konkurencję, która nie jest w stanie oferować podobnych warunków cenowych. 

Taki pakiet pozwala uniknąć deweloperowi konkurowania jedynie ceną metra kwadratowego nieruchomości. Może on zachować relatywnie wysoką cenę m kw, gdyż “za grosze” oferuje wykończenie mieszkania. Dzięki takiemu zabiegowi klient postrzega inwestycję jako bardziej luksusową i o wyższym standardzie niż u konkurencji. Klient ma wartość dodaną, która w jego oczach jest okazją. Wyróżnienie takiej oferty na rynku jest też zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ potencjalny nabywca kupuje już nie samą nieruchomość, ale wygodę w postaci wykończenia mieszkania po okazyjnej cenie i od projektanta.

Podsumowując zamiast dawać rabat i zniżki lub wyposażenie kuchni gratis, warto stworzyć kompleksową ofertę, która pozwoli na wyróżnienie się spośród innych inwestycji.

Może Cię zainteresuje – Miejsce postojowe z obowiązkiem kupna.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz