Zdjęcie do tekstu - Romantyczna sypialnia - jak ją urządzić?

Romantyczna sypialnia – jak urządzić?

Sypialnia to miejsce, w którym się relaksujemy po całym dniu. Jej wnętrze ma zachęcać nas do wypoczynku, ale odrobina romantyzmu przecież nie zaszkodzi. Romantyczna sypialnia – jak ją urządzić? Wystarczy kilka odpowiednich dodatków, które wprowadzą właściwy klimat – i nie mówimy tu tylko o świeczkach. Podpowiadamy jak w kilku krokach urządzić gustowną, romantyczną sypialnię.

Romantyczna sypialnia krok po kroku

Urządzając takie pomieszczenie jak sypialnia powinniśmy skupić się głownie na odpowiednim kolorze ścian, oświetleniu, doborze łóżka i przeróżnych dodatków.  Pamiętajmy natomiast, że w takim wnętrzu nie powinno być za ciasno i ciemno, ani żeby nie znajdowało się w nim za dużo przedmiotów, które będą zagracały nam przestrzeń i sprawiały wrażenie wiecznego bałaganu.

Łóżko

Chyba najważniejszy element sypialni to odpowiednie łóżko. Powinno być ono przede wszystkim duże i wygodne. W romantycznych wnętrzach szczególnie sprawdzają się kompozycje łóżek z baldachimami, ale pamiętajmy, że najlepszy jest taki, który nie utrudnia swobodnego z niego korzystania . Do sypialni w tym klimacie najlepiej pasują meble, które sprawiają wrażenie, iż są wykonane z lekkiej konstrukcji. Idealnie wkomponowują się w wystrój, gdy mają ażurowe, tłoczone lub rzeźbione elementy.

Kolor ścian

Przy wyborze koloru ścian najlepiej zastanowić się nad takimi, które oddają nasz charakter, a jednocześnie stworzą romantyczną atmosferę. W słonecznym pokoju sprawdzą się chłodne barwy jak błękit czy fiolet. We wnętrzu, które ma małe okna i jest słabo oświetlone najlepsze okażą się pastelowe barwy jak odcienie żółci, pomarańczy czy brązu. Dla typowych romantyków pozostaje wybór kwiatowej tapety, którą można wykorzystać jako motyw, lub namalować metodą decoupage kwieciste wzory.

Róż, który chyba najbardziej kojarzy się z romantyczną sypialnią, nie jest odpowiedni dla osób niedojrzałych emocjonalnie, ponieważ może przytłaczać i pogłębiać złe samopoczucie. Fiolet natomiast polecany jest osobom, które chcą się czuć komfortowo i pewnie.

Inwestycja w nieruchomości – czy to rozwiązanie, które może przynieść realne zyski?

Odpowiednie dodatki

Romantycznej sypialnii nic tak nie uzupełni jak odpowiednie dodatki w postaci ramek ze zdjęciami przywołującymi najlepsze wspomnienia. Najodpowiedniejsze do wnętrza z tapetą kwiatową będą te ażurowe lub kwiatowe. Nastrój zagwarantują także stylizowane meble, niekoniecznie antyki – najlepiej w kolorze białym. Pamiętajmy o narzutach na fotele i obiciach, które również mogą mieć kwiecisty motyw. Doskonałym uzupełnieniem będzie satynowa pościel i romantyczne poduszki.

Na sam koniec natomiast zamontujmy w tradycyjnym stylu karnisze z pięknymi zwiewnymi zasłonkami, które będą stanowiły idealne dopełnienie całego pomieszczenia.

Przeczytaj również, jak urządzić małą sypialnię?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz