Zdjęcie do tekstu - Segro - Fundusz na Stulecie

Segro – Fundusz na Stulecie

Segro, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, uruchamia fundusz o wartości 10 milionów funtów z okazji setnej rocznicy powstania firmy. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdzisz w tym artykule.

Pieniądze zostaną wykorzystane w ciągu kolejnej dekady, aby wesprzeć lokalne społeczności w Wielkiej Brytanii i w Europie kontynentalnej. Część środków, o wartości ponad 1 miliona funtów, zostanie już w pierwszym roku funkcjonowania Funduszu przeznaczona na projekty zapewniające pomoc doraźną oraz wsparcie w rozwiązaniu długoterminowych skutków pandemii koronawirusa.

Jeśli szukasz własnych czterech kątów i chcesz zamieszkać w Warszawie, sprawdź oferty mieszkań na sprzedaż w Ząbkach na Gethome.

Segro – dofinansowanie

Fundusz na Stulecie Segro będzie opierał się na długofalowym zaangażowaniu firmy we wsparcie lokalnych społeczności i będzie stanowił wieloletnie zobowiązanie do udzielania wsparcia na rzecz poprawy jakości życia dziesiątków tysięcy ludzi.

Pierwotnie Fundusz miał zostać uruchomiony 19 maja w dniu setnych urodziny Segro, jednak ze względu na pilne potrzeby związane z pandemią koronawirusa, działania zostały przyspieszone. W pierwszym roku funkcjonowania Funduszu, środki zostaną wykorzystane na wsparcie różnych organizacji charytatywnych, działających w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do żywności, leków i artykułów gospodarstwa domowego. Segro wesprze też wszelkie inicjatywy, które będą działały na rzecz złagodzenia skutków kryzysu.

W dłuższej perspektywie działania dobroczynne będą skoncentrowane wokół projektów, które pomogą młodym ludziom z niezamożnych rodzin znaleźć zatrudnienie, a także takich, których celem będzie tworzenie placówek działających na rzecz poprawy stanu zdrowia lokalnych społeczności.

Fundusz Segro

Fundusz na Stulecie Segro jest jednym ze sposobów uznania istotnej roli, jaką odgrywają społeczności, dzięki którym odnosimy sukcesy już od 100 lat. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się i pomagać tysiącom ludzi dziś i przez kolejną dekadę. Wiele regionów, w których powstają nasze inwestycje, cechuje wysoki poziom bezrobocia i ubóstwa. Rozumiemy długoterminową potrzebę zapewniania ludziom ze wszystkich środowisk dostępu do wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć godne zatrudnienie. Są to właśnie te obszary, na których chcemy skoncentrować nasze działania w ramach Funduszu na Stulecie Segro i w ramach których mamy możliwość w znaczący sposób wpływać na życie ludzi. W najbliższym czasie nie możemy jednak zignorować potencjalnie niszczycielskich i długotrwałych, społeczno-ekonomicznych skutków pandemii Covid-19. W związku z tym, przyspieszamy uruchomienie Funduszu na Stulecie i rozszerzamy jego założenia, aby móc zaspokoić pilne potrzeby w czasie kryzysu  – mówi David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.

W obliczu trudnej sytuacji,  wszyscy członkowie zarządu SEGRO podjęli decyzję o zrzeczeniu się 25% swoich wynagrodzeń przez okres trzech miesięcy. Pieniądze te zostaną wykorzystane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie Funduszu na Stulecie w czasie pandemii.

Przeczytaj: Knight Frank czy przez zrównoważone inwestowanie można wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz