Zdjęcie do tekstu - Solidni fachowcy - jak ich znaleźć?

Solidni fachowcy – jak ich znaleźć?

Jedno z kluczowych pytań, które pojawia się podczas remontu, brzmi: kto ma ten remont wykonać i za ile? Okazuje się, że nie jest to dziś takie proste, a deklarowana solidność wykonawców często nie znajduje potwierdzenia w praktyce. Solidni fachowcy – jak ich znaleźć?

Popytaj wśród znajomych

Po pierwsze popytajmy znajomych. Poczta pantoflowa i rekomendacje osób zaufanych często bywają najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej firmy remontowo-budowlanej, zwłaszcza jeśli mamy okazje zobaczyć efekty pracy danego zespołu. Ponadto z reguły, taka firma z rekomendacjami, by nie zepsuć sobie opinii na rynku, stara się dbać i utrzymywać wysoki standard swoich usług. Zgodnie z resztą z utartą regułą mówiącą, że jeden zadowolony klient przyprowadzi następnych.

Poczytaj w internecie i poproś o wycenę

Obecnie większość firm remontowych ogłasza się w prasie i w Internecie. Na licznych forach możemy sprawdzić opinie danej firmy napisane przez klientów. Niestety Internet zgubny bywa i może zdarzyć się tak, że niepochlebna opinia na temat wybranej przez nas ekipy budowlanej, napisana została przez nieuczciwą i zazdrosną konkurencję. Zanim zdecydujemy się ostatecznie na dany team, zróbmy wycenę wśród kilku. Podana kalkulacja z wyszczególnieniem zadań, jak również szybkość odpowiedzi i sposób komunikacji, mają często przełożenie na jakość  wykonywanych przez daną firmę usług.

Zapytaj o rekomendacje

Ponadto dobre firmy budowlane mają szereg zadowolonych klientów, którzy nie powinni mieć oporów przed wystawieniem referencji. Decydując się na konkretnych fachowców możemy zapytać o rekomendacje. Nic nie stoi na przeszkodzie by poprosić również o telefon  do wcześniejszych klientów. Ich również przez telefon możemy zapytać o opinię i jakość wykonywanych przez daną firmę usług. Niestety także w tym przypadku bądźmy czujni. Klienci po drugiej stronie słuchawki mogą być podstawieni.

Nie sugeruj się doświadczeniem i wysoką stawką

Solidni fachowcy – jak ich znaleźć? Weź pod uwagę doświadczenie. Z pewnością firma z wieloletnim stażem pracy i doświadczeniem będzie wzbudzała większe zaufanie. Choć staż pracy nie powinien w tym wypadku być regułą. Wybierając odpowiedni team, kierujmy się nie tylko doświadczeniem, ale także wiedzą na temat materiałów i ciekawych rozwiązań, które możemy zastosować podczas remontu w naszym domu. Nie wierzmy zasadzie, że drogi fachowiec, to dobry fachowiec, a opinię o wybranej przez nas firmie sprawdźmy wcześniej na forum budowlanym.

Obalamy mit „złotej rączki”

Jeśli planujemy generalny remont, to postarajmy się znaleźć taka firmę, która co prawda będzie wszechstronna, ale będzie miała różnych pracowników do poszczególnych usług, hydraulicznych, elektrycznych czy wykończeniowych. Jedna ekipa lecz wielu fachowców spowoduje, że poszczególne etapy remontu będą wykonane w szybszym czasie (kilka prac można wykonywać jednocześnie) i lepiej zorganizowane. Pamiętajmy, że pan “złota rączka”  to mit i wbrew utartej opinii nie istnieje.

Może Cię zainteresować: nieruchomości – ilu mieszkań brakuje w Polsce?

Nietypowe usługi wymagają szkolenia

Solidni fachowcy – jak ich znaleźć? Zwróć uwagę na szkolenia i certyfikaty. Gdy zaplanowane przez nas prace wymagają jakiś nietypowych zadań, na przykład obejmują kładzenie tynków dekoracyjnych, w pierwszej kolejności  zapytajmy o certyfikat świadczący o przebytym szkoleniu w tym kierunku. Ponadto niektóre marki akcesoriów budowlanych mają swoich sprawdzonych wykonawców. Z reguły posiadają oni certyfikat, dzięki któremu mamy pewność, że nasi fachowcy zostali odpowiednio w danym temacie przeszkoleni.

Zorganizuj nadzór

Ekipy remontowe wymagają nadzoru. W związku z tym, czasem lepiej jest zatrudnić fachowca z uprawnieniami, który nam taki remont poprowadzi i przypilnuje. Daje nam to również okazje na omówienie ewentualnych wątpliwości i zastosowanie w razie konieczności rozwiązań alternatywnych. Niewątpliwie zatrudnienie inspektora, który doskonale orientuje się na rynku i sam współpracuje z licznymi ekipami, przełoży się na szybkość i dokładność wykonywanego u nas remontu. Ponadto nadzór gwarantuje, że prace remontowe odbędą się zgodnie z planem na czas i bez poprawek. A jak wiadomo, czas to dziś jedna z nadrzędnych wartości.

Może Cię zainteresować: Schody we wnętrzu.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz