Zdjęcie do tekstu - Standard deweloperski

Standard deweloperski

Z uwagi na stale rosnące wymagania klientów, dotyczące standardu i wyposażenia nieruchomości, deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom rynku. Najwyższej jakości materiały budowlane, całodobowy monitoring, siłownie i sale zabaw – to już niemalże standard. Jakie dodatkowe usprawnienia dostępne są na rynku? Sprawdzamy.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości? Zależy Ci na wysokim standardzie i stosunkowo dobrym dojeździe do centrum? Sprawdź ofertę portalu GetHome – nieruchomości na sprzedaż zlokalizowane na saskiej kępie – spełniają wszystkie kryteria.

Standard deweloperski dawniej i dziś

Polskie gusta kształtowały się niejako w opozycji do czasów PRL. Popularna wówczas wielka płyta była budowaniem tanim, bez zbędnej ekstrawagancji, choć trzeba przyznać, że dziś wiele osiedli z tamtych lat pozytywnie zaskakuje dobrym rozplanowaniem. Czasy jednak się zmieniły, a wraz z nimi oczekiwania. Jakie elementy wyposażenia są dziś prawdziwym must have? Bez czego nie wyobrażamy sobie zakupu mieszkania czy domu?

  • Parking – choć deweloperzy nie są dziś prawnie zobligowani, żeby dostarczyć tyle miejsc parkingowych, ile lokali, większość rozumie potrzeby przyszłych mieszkańców i udostępnia ich sporą ilość, zgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
  • Winda – Po 2000 roku zaczęły w Polsce powstawać duże osiedla. Wówczas za symbol prestiżu uchodził często sam fakt, że osiedle było ogrodzone, z wjazdem na pilota, monitoringiem czy nawet budką ze stróżem. Dziś winda jest pozycją obowiązkową nowego budownictwa, bez której większość nie wyobraża sobie zakupu nieruchomości.
  • Części wspólne – recepcja, siłownia, salon rozrywki – współczesna oferta deweloperska dostarcza – nawet w przeciętnych cenowo obiektach – coraz więcej udogodnień. Jedną z nich jest zagospodarowanie powierzchni wspólnej, dedykowanej różnym formom aktywności.

Przeczytaj również: Odbiór mieszkania w asyście specjalisty – co warto o nim wiedzieć?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz